
Moderator: wika001
Robiłem różne wina i spróbuje skorzystać z tego "dziadkowego" przepisu, coś czuje że to będzie dłuuugie 6-8 mies czekaniaNigdy osobiście nie robiłam wina z aronii, ale moi dziadkowie owszem i cóż mogę powiedzieć, jest fantastyczne) Tak więc podzielę się przepisem z babcinego zeszyciku
Do balonu [ takie specjalny pojemnik do robienia wina] należy wrzucić 1/3 lub 1/2 objętości owoce aronii. Na jeden litr wody trzeba dodać około 25 dag cukru (najlepiej cukier dodawać w dwóch ratach). Owoce zalewa się wodą przegotowaną z cukrem - ostudzoną. Dodać rozpuszczone wg. przepisu drożdże winne lub przygotowaną matkę drożdżową. Zamknąć korkiem z rurką fermentacyjną. Po 3 - 4 miesiącach fermentacji przelać wino do innej butli, aby się ustało. Po następnych 3 - 4 miesiącach można młode wino z aronii (czerwone) ściągać znad osadu do butelek.
Smacznego
O tak, jak owoc jest zdrowy i dorodny to przygotowanie dobrego wina jest o wiele łatwiejsze. Mi w tamtym roku się nie udało.Przepis istotnie jest bardzo dobry, ale z doświadczenia wiem, że przygotowanie dobrego wina zaczyna się od dobrze przygotowanego owocu.
Nie, nie gradobicie, szpaki załatwiły mi krzaki z owocami i część winogron. Niestety przed tym ptactwem jest bardzo trudno się bronić. Są odstraszacze, ale w terenie zabudowanym ciężko to stosować.A czemu to, jakieś gradobicie było?
Wróć do „Przetwory domowe z ogrodu”
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości