Figa

Opisy gatunków drzew i krzewów, informacje na temat ich uprawy, zabiegów pielęgnacyjnych i zastosowania. Jakie drzewa i krzewy są odpowiednie na małą działkę, które można sadzić w cieniu, albo wymagają określonej gleby? Jeśli szukasz odpowiedzi na te i wiele innych pytań, dotyczących drzew i krzewów ? zapraszamy do tego działu.

Moderator: wika001

Maria68
Aktywny
Aktywny
Posty: 219
Rejestracja: 23 lut 2011, 21:33
Lokalizacja: Puławy
Figa

autor: Maria68 » 25 mar 2011, 13:32

Witam, mam już bardzo pokaźnych rozmiarów figowca w donicy i już nie mogę go trzymać w domu. Czy mogę go wiosną przesadzić do ogrodu? Poradzi sobie w naszym klimacie?

Wandzia
Aktywny
Aktywny
Posty: 100
Rejestracja: 03 wrz 2011, 14:19
Re: Figa

autor: Wandzia » 07 wrz 2011, 12:08

Z racji, że figowce w naturalnych warunkach żyją w klimacie tropikalnym oraz subtropikalnym tak więc o ile latem można im przybliżyć na dworze ich naturalne warunki tak zimą będzie z tym kłopot i pasowało by je z powrotem przesadzać do donicy i umieszczać w domu. Na domiar tego w okresie zimowym na czas spoczynku należy im stworzyć temperaturę bliską 12 - 15 stopni C. Stąd też nie jest możliwością uprawiać tą roślinę w ogrodzie - ale wiedz, że figowiec jest doskonałą odmianą na formowanie - więc jeśli jest zbyt duży możesz go w sposób kontrolowany przyciąć bez szkody dla rośliny i nadal cieszyć się jej pięknym widokiem w domu.


Wróć do „Drzewa i krzewy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Gotowe projekty domów