Karpy dalii

Myślisz o założeniu ogrodu, a nie wiesz jakie wybrać rośliny? Tutaj doradzimy jakie rośliny będą najlepsze do Twojego ogrodu, jak je posadzić a później pielęgnować. Znajdziesz też informacje na temat poszczególnych gatunków roślin, ich wymagań i zastosowań.

Moderator: wika001

jurekk
Aktywny
Aktywny
Posty: 151
Rejestracja: 23 lut 2011, 22:08
Karpy dalii

autor: jurekk » 14 mar 2011, 13:33

Czy myślicie, że jesli będzie tak ciepło i słonecznie, to można rozsadzić karpy dalii już w marcu?
jurekk

Dracena
Aktywny
Aktywny
Posty: 103
Rejestracja: 29 lip 2011, 12:20
Lokalizacja: Katowice
Re: Karpy dalii

autor: Dracena » 10 sie 2011, 10:12

Niestety marzec jest zdecydowanie za wczesną porą ponieważ noce są jeszcze z przymrozkami i to nie małymi i mogą nasze roślinki trwale zostać uszkodzone. Ja wysadzam zawsze z powodzeniem karpie dalii pod koniec kwietnia.
Gleba musi być żyzna. Jeśli w maju przytrafią się przymrozki należy okryć młode pędy bo są bardzo wrażliwe. Jeśli posiadamy odmiany wysokie, to musimy palikować je - aby przy silniejszym wietrze nie uległy złamaniu. Szczególnie należy pilnować, aby wokół dalii nie było chwastów w okresie suszy podlewamy wodą oraz nawozimy nawozami mineralnymi.


Wróć do „Rośliny ogrodowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

Gotowe projekty domów