Większość z nas, myśląc o oczku wodnym, ma przed oczami wykopywanie dołu i układanie specjalnej folii (która z czasem lubi płatać figle i przeciekać) lub wkopywanie gotowych, plastikowych form. Ponieważ na co dzień zajmuję się produkcją elementów z betonu, chciałbym Wam podrzucić zupełnie inną opcję: gotowe, betonowe oczka wodne.
Uważam, że to naprawdę świetna i warta rozważenia alternatywa. Dlaczego?
Trwałość i odporność: Odpowiednio zaimpregnowany beton jest niesamowicie wytrzymały. Nie przebiją go ostre kamienie, korzenie drzew ani pazury zwierząt, co często bywa zmorą przy tradycyjnej folii. Nie straszne mu też mrozy.
Nowoczesny i elegancki design: Beton architektoniczny rewelacyjnie wpisuje się w nowoczesne ogrody, patio czy tarasy. Wygląda surowo, ale w połączeniu z wodą i roślinnością daje piękny kontrast.
Brak konieczności głębokich wykopów: Takie oczka mogą funkcjonować jako formy nadziemne, co jest super rozwiązaniem, jeśli macie twardy grunt, wysoki poziom wód gruntowych lub po prostu chcecie mieć element wodny bezpośrednio na utwardzonym tarasie.
Szybki montaż: Gotowa bryła przyjeżdża na miejsce i w zasadzie po odpowiednim ustawieniu i wypoziomowaniu można brać się za aranżację i nalewanie wody.
Ciekaw jestem, jak Wy podchodzicie do takich nowocześniejszych form w ogrodzie? Wolicie tradycyjne, w pełni naturalnie wyglądające stawy z brzegami maskowanymi kamieniami, czy podobają Wam się takie geometryczne, betonowe akcenty?
https://betonowedonice.pl/kategoria-pro ... zka-wodne/

