Co to są za robaczki?
Moderator: wika001
Co to są za robaczki?
Oblazły mi moją małą papryczkę. Co to są za jedne i jak sobie z nimi poradzić?
- Załączniki
-
- P5290479.JPG (107.36 KiB) Przejrzano 625 razy
-
- P5290493.JPG (88.99 KiB) Przejrzano 628 razy
-
- P5290483.JPG (149.95 KiB) Przejrzano 628 razy
Re: Co to są za robaczki?
Naprawdę nikt nie wie co o są za owady?
Pozbyłem się ich "ręcznie" i póki co ich nie widzę, ale chciałbym wiedzieć co to jest i co ewentualnie zrobić aby nie niszczyły mi roślin w przyszłości
Pozbyłem się ich "ręcznie" i póki co ich nie widzę, ale chciałbym wiedzieć co to jest i co ewentualnie zrobić aby nie niszczyły mi roślin w przyszłości
-
jedrzejjj10
- Początkujący

- Posty: 6
- Rejestracja: wczoraj, 10:15
Re: Co to są za robaczki?
To są mszyce, na papryce bardzo często siadają na młodych przyrostach i od spodu liści. Ja bym najpierw spłukał je mocniejszym strumieniem wody albo zdjął ręcznie, a potem zrobił oprysk mydłem potasowym ogrodniczym, dokładnie od spodu liści i najlepiej wieczorem. Zabieg trzeba powtórzyć po kilku dniach, bo z jednego oprysku zwykle wszystkie nie znikną. Sprawdź też nowe pędy, bo tam lubią siedzieć najbardziej.