drzewko świąteczne
Moderator: wika001
drzewko świąteczne
Jaki iglak najlepszy będzie na drzewko świąteczne?
Co polecacie?
Co polecacie?
Re: drzewko świąteczne
Ja bym polecał jodłę:)
Re: drzewko świąteczne
Ja polecam świerk kłujący - Picea pungens. Dosyć długo utrzymuje igliwie. Same igły są bardzo sztywne i mocno kłują, więc ostrożnie przy zakładaniu ozdób i dekoracji
Świetnie się prezentuje, a drzewko ma ładny kształt. Zazwyczaj ten gatunek świerka ładnie się rozrasta i sprawia wrażenie bardzo gęstego. Nie wydziela też intensywnego zapachu. Mi akurat to pasuje, ale dla niektórych to może być wada.
Re: drzewko świąteczne
cis ! jest trwały i odporny na zmiany "klimatu" w domu, a jak kupisz sadzonkę karłowatego to i nie urośnie wielki, lecz szeroki i będzie się ładnie prezentował, tak... bogato 
-
BogusiaKli
- Początkujący

- Posty: 16
- Rejestracja: 16 lis 2015, 15:51
- Lokalizacja: Wrocław
Re: drzewko świąteczne
W zależności, jaki masz budżet tak naprawdę. Wiadomo, że świerki będą tańsze mimo wszystko. No i ważne jest też wielkość drzewka. U mnie co roku stawiamy zwykły świerk i się sprawdza. Ale nie powiem taka jodła pięknie by wyglądała 
Re: drzewko świąteczne
Ja polecę świerk srebrny kujący
Ostatnio zmieniony 25 lis 2015, 13:36 przez AgnesD, łącznie zmieniany 1 raz.
Re: drzewko świąteczne
Ja od siebie polecam świerk srebrny kujący, bo moim zdaniem świetnie prezentuje się jako drzewko bożonarodzeniowe:) Zwykle w moim domu, jako drzewko świąteczne był świerk pospolity, ale odkąd zdecydowaliśmy się na świerk srebrzysty to nie chcemy już innego drzewka. Świerk srebrzysty może stać naprawdę długo i nie jest skory do szybkiego gubienia igieł, więc świetnie się sprawdzi moim zdaniem:) Serdecznie polecam , bo ja jest bardzo zadowolona:) Klasyczny świerk też sie sprawdzi - zależy co kto lubi, ale tradycyjna choinka musi być:)
Re: drzewko świąteczne
Jodła albo świerk - są przepiękne!
Re: drzewko świąteczne
Również jestem za jodłą lub świerkiem. Cis bym odradzała. I jeśli masz zwierzęta to uważaj jednak z żywą choinką.
-
Fabryka-Zieleni
- Zainteresowany

- Posty: 59
- Rejestracja: 18 wrz 2015, 11:25
Re: drzewko świąteczne
U nas był świerk,z tym ze po jakimś czasie od momentu postawienia w domu i tak musisz przygotować się na to,że igły zaczną lecieć i dbać aby w pomieszczeniu nie było zbyt gorąco,to przedłuży jego żywotność.
Re: drzewko świąteczne
Z własnej hodowli jest o wiele lepsze i ładniej pachnie.