Róża na pniu

Dział poświęcony kwiatom ogrodowym, doniczkowym i ciętym. Jeśli zastanawiasz się które kwiaty są łatwe w uprawie, a które wymagające, czy dany gatunek kwitnących roślin będzie odpowiedni do Twojego ogrodu, albo szukasz kwiatowych inspiracji, zapraszamy do tego działu.

Moderator: wika001

jurekk
Aktywny
Aktywny
Posty: 151
Rejestracja: 23 lut 2011, 22:08

Róża na pniu

Post autor: jurekk »

Kupiłem sobie właśnie różę na pniu i nie wiem co mam z nią teraz zrobić. To jest sam krzaczek, bez donicy. Czy mam ją wsadzić bezpośrednio do ziemi w ogrodzie, czy najpierw do doniczki i przetrzymać na balkonie do maja i dopiero wtedy przesadzić do ogrodu?
jurekk

Dracena
Aktywny
Aktywny
Posty: 103
Rejestracja: 29 lip 2011, 12:20
Lokalizacja: Katowice

Re: Róża na pniu

Post autor: Dracena »

Jeśli masz balkon od cichej strony to na nim jak najbardziej bym umieściła Twoją różę, dodatkowo umieściła bym różę w sporej donicy okręciła bym ją fizeliną i dodatkowo włożyła do "tunelu" ze styropianu, w sensie donicę, aby jej podwyższyć temperaturę gleby. I jak sam zasugerowałeś maj to dobry czas na wysadzenie jej bezpośrednio do gruntu. Tak więc, że dawno minęło od Twojego postu powiedz, jak przyjęła się twoja róża w ogrodzie? :)

ODPOWIEDZ