CastelGarden tc102 problem z silnikiem

Kosiarki, podkaszarki, sekatory, odkurzacze do liści, wertykulatory, pilarki, itp. Dział poświecony narzędziom ? ich wyborowi i ich wykorzystaniu w ogrodzie, od prac ziemnych, przez pielęgnację trawnika, drzew, krzewów i kwiatów do akcesoriów ułatwiających utrzymanie porządku w ogrodzie ? i wiele innych.

Moderator: wika001

me_how
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 07 mar 2024, 12:32
CastelGarden tc102 problem z silnikiem

autor: me_how » 07 mar 2024, 12:41

Witam,

proszę o pomoc w zdiagnozowaniu problemu z kosiarką. Otóż w ziemie odśnieżałem nią drogę przy pomocy przedniego pługa. Dociążyłem tył obciążeniem około 30kg. Podczas pracy był mróz ale traktorek świetnie dawał rady. Po odśnieżeniu wjechałem do garażu, zgasiłem i zostawiłem go do następnego razu. W garażu panuje minimalna temperatura 1 do 8 stopni. Podczas ponownej próby uruchomienia traktorka, strasznie piszczał pasek napędowy i szybko zaczął dymić. Po wyłączeniu i konsultacji sprawy z serwisem podpowiedziano mi, że jakaś rolka musiała się zaciąć i pasek się zaciera. Zweryfikowałem rolki i okazało się, że wszystkie luźno chodzą. Wymieniłem pasek na nowy i przy próbie odpalenia sytuacja się powtórzyła. Patrząc pod traktor ustaliłem że pasek się przyciera o główne koło (rolkę) idącą z silnika. Poruszałem nią ręką i obraca się lekko ale ma moment, że trzeba dwoma rękami na siłę ją obrócić jakby tłoki w silniku musiały się wymienić miejscami i znowu lekko szły. Po kilku takich obrotach postanowiłem odpalić traktorek i tym razem pasek nie przypalał się choć piszczał. Nie gasząc traktorka zweryfikowałem czy rolki tylne się kręcą na pewno i okazało się że tak. Traktorek przestał piszczeć i zaczął pracować normalnie. I tu pojawia się pytanie czy przypadkiem coś z silnikiem lub wałkiem napędowym (o ile taki istnieje i tak się nazywa) się nie stało? Dodam, że poziom oleju jest ok. Ewentualnie mogę go wymienić na nowy. Ale wygląda to tak jakby początkowo pasek nie był w stanie obrócić tłoków w silniku. Czy mam traktować silnik jak podjechany czy to ktoś miał podobną sytuację lub zna się na silniku?

Wróć do „Narzędzia ogrodnicze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 83 gości

Gotowe projekty domów