Pielęgnowanie ogrodu

Jak pielęgnować rośliny by pięknie wyglądały o każdej porze roku? Informacje o tym, kiedy najlepiej przesadzać rośliny, jak je jak przycinać i rozmnażać oraz jakie są optymalne warunki dla uprawy poszczególnych gatunków.

Moderator: wika001

WulkanGarden
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:50
Re: Pielęgnowanie ogrodu

autor: WulkanGarden » 30 maja 2018, 11:13

Grunt to mieć odpowiednie narzędzia do pielęgnacji ogrodu plus wykazać się kreatywnością i stale go obserwować. Teraz latem rozwija się on najbardziej dynamicznie. Na podłoże polecam wybrać skały z lawy wulkanicznej, akurat tym zajmujemy się na co dzień i chętnie pomożemy :)

BioArt ogrody
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 17 sty 2019, 15:12
Re: Pielęgnowanie ogrodu

autor: BioArt ogrody » 06 lut 2019, 13:57

Nawet najpiękniejszy ogród bez pielęgnacji po jakimś czasie staje się zapuszczony i brzydki. Dlatego ogród trzeba jak najczęściej (w miarę możliwości) pielęgnować i dbać o niego wtedy na pewno ogród odwdzięczy się pięknymi kolorami i soczystą ładną zielenią.

Rotomatic1
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 81
Rejestracja: 28 lip 2017, 9:46
Re: Pielęgnowanie ogrodu

autor: Rotomatic1 » 19 lut 2019, 10:13

O ogród należy dbać przez cały rok i dopiero wówczas możemy cieszyć się jego pięknem i niebanalnym stylem. Teraz kiedy ruszy sezon wiosenny będziemy mieli bardzo dużo pracy w ogrodzie :)

EmilkaM1
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 20 wrz 2019, 21:41
Re: Pielęgnowanie ogrodu

autor: EmilkaM1 » 20 wrz 2019, 22:04

Czy warto, to już indywidualna sprawa. Ja jestem zadowolona z usług firmy ogrodniczej we Wrocławiu Polski Ogród świadczy kompleksowe usługi ogrodnicze między innymi projektowanie czy pielęgnacja zieleni, dość często korzystam z takich usług. Jest to super rozwiązanie dla zapracowanych osób lub dla tych którzy nie mają pojęcia o roślinkach.

farah557
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 79
Rejestracja: 27 gru 2018, 15:36
Re: Pielęgnowanie ogrodu

autor: farah557 » 10 mar 2020, 15:29

Jeżeli chcesz się cieszyć wyjątkowym i pięknym ogrodem, koniecznie zajrzyj do encyklopedii roślin http://www.e-ogrodek.pl/katalog_roslin, które możemy spotkać w naszym polskim krajobrazie. A czy Wy macie jakieś sprawdzone źródła informacji na temat roślin?

plutateresa4
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 21 kwie 2020, 13:33
Re: Pielęgnowanie ogrodu

autor: plutateresa4 » 23 kwie 2020, 13:29

Osobiście uważam, że pielęgnacja ogrodu nie polega tylko na podlewaniu wodą, przycinaniu, koszeniu i plewieniu. Warto jest zadbać także, o odpowiednie użyźnienie i domineralizowanie gleby. Ja stosuję do tego. Nawozy intermag. Są skuteczne, bardzo wspomagają na moim ogródku uprawę warzyw na zupkę i sałatkę. Bo pielęgnacja ogrodu polega też na robieniu rzeczy niewidzialnych na pierwszy rzut oka, jak właśnie nawożenie

KarolinaiKarol5
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 21 cze 2020, 18:10
Re: Pielęgnowanie ogrodu

autor: KarolinaiKarol5 » 30 cze 2020, 10:26

Jeżeli ktoś z was szuka firmy, która oferuję dostawę trawy z rolki to polecam firmę xeroflor. Firmę polecił mi mój sąsiad, który taki trawnik układał u siebie na posesji.

zgredek
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 53
Rejestracja: 17 lip 2020, 13:42
Re: Pielęgnowanie ogrodu

autor: zgredek » 27 gru 2020, 11:00

Dla mnie to także inwestycja w odpowiednie "wspomagacze" np. preparaty roślinne o działaniu grzybobójczym, które uratowały ostatnio moje rośliny - niestety zaatakowane przez grzyby :( poczytajcie o tym...

BioArt ogrody
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 17 sty 2019, 15:12
Re: Pielęgnowanie ogrodu

autor: BioArt ogrody » 14 sty 2021, 13:25

Uważam że warto. (Jeśli ma kwalifikacje, a nie uczy się na Twoim ogrodzie). :D Przede wszystkim wybór należy dokonać z polecenia (jeśli jest taka możliwość) wtedy jest wiadomo że firma ogrodnicza jest sprawdzona. Jeżeli nikt ze znajomych nie ma takiej firmy warto zwrócić uwagę na doświadczenie firmy i referencje takiej firmy. Za firmą ogrodniczą przemawia: fachowa pomoc (nie wytnie, zniszczy lub źle zrobi), zabierze resztki po pielęgnacji (nie każdy ma możliwość wyrzucania bio), dostosowanie wizyt do potrzeb klienta.

robertosz
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 20 kwie 2021, 0:31
Re: Pielęgnowanie ogrodu

autor: robertosz » 17 wrz 2021, 15:52

Przydać wam się może dobry aerator i werytykulator do trawnika. Ja swój elektryczny kupiłem online w sklepie w Arkadia arkadianarzedzia.pl Dzięki temu, że dwa razy w roku - na wiosnę i jesienią - używam tego urządzenia to mój trawnik wygląda dobrze, ewidentnie widać poprawę wchłaniania składników odżywczych i wilgoci, trawa wygląda ładnie i zdrowo.

Pergola
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 31 maja 2022, 15:28
Re: Pielęgnowanie ogrodu

autor: Pergola » 31 maja 2022, 15:34

Mam aerator i wertykulator ale jakiś bezmarkowy kupiony w jakimś markecie. Genialnie to się sprawdza i znajomi i sąsiedzi czasem pożyczają.

Ewelina77
Początkujący
Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 06 mar 2017, 20:29
Re: Pielęgnowanie ogrodu

autor: Ewelina77 » 24 cze 2022, 19:44

Jeśli w swoim ogrodzie planujesz posadzenie róży musisz dużo dowiedzieć się na temat jej pielęgnacji. Róża jest kwantem wymagając. Zanim ją posadzimy trzeba dobrze poznać jej upodobania. Ogromną rolę powodzenia w jej uprawie odgrywa stanowisko, a także podłoże.

Honorata13
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 12 sty 2023, 7:56
Re: Pielęgnowanie ogrodu

autor: Honorata13 » 12 sty 2023, 8:01

Możesz wynająć usługi ogrodnicze, jeśli chcesz utrzymać trawnik w dobrym stanie. Profesjonalna firma będzie w stanie podać wycenę i powiedzieć, ile pracy będzie potrzebne do utrzymania trawnika i wszystkich elementów ogrodu w tym rabat kwietnych.

Robert7710
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 07 lut 2023, 12:05
Re: Pielęgnowanie ogrodu

autor: Robert7710 » 07 lut 2023, 12:11

Wydaje mi sie, że każdy ma swój sposób na pielęgnacje ogrodu. Raczej nie ma sensu patrzeć na to w jaki sposób inna osoba coś takiego robi.

Awatar użytkownika
atujestblog
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 53
Rejestracja: 27 lip 2022, 22:26
Kontaktowanie:
Re: Pielęgnowanie ogrodu

autor: atujestblog » 06 mar 2023, 14:00

Każdy ogród jest inny, ale podstawowe pielęgnowanie dotyczy każdego (podcinanie, usuwanie chwastów, podlewanie, nawożenie itd.).
atujestblog


Wróć do „Prace pielęgnacyjne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

Gotowe projekty domów

cron