Problem z trawnikiem

Jeśli zastanawiasz się jaki wybrać trawnik, jak go założyć i pielęgnować oraz jak walczyć z chwastami na trawniku, zapraszamy do tego działu. Porady na temat trawników z rolki i siewu, ich utrzymania i właściwej pielęgnacji.

Moderator: wika001

Pavel94
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 29 cze 2022, 17:38
Problem z trawnikiem

autor: Pavel94 » 29 cze 2022, 17:44

Dzień dobry , chciałbym się doradzić w sprawie trawnika. Staram się dość dobrze o niego dbać, regularnie podlewany, nawozony. W tym roku mam taki problem że trawa usycha od górnej części. A ciekawa sprawa jest to że w miejscach gdzie pies robi sobie toaletke (tam gdzie robi dwójkę ) trawa w tych miejscach jest zielona jak na obrazku i rośnie z dnia na dzień. A pozostała część trawnika niemal nie rośnie. Może to niedobór jakiegoś składnika który jest w odchodach psa ? Tylko jakiego?

PaolaBracho
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 29 mar 2022, 14:49
Re: Problem z trawnikiem

autor: PaolaBracho » 01 lip 2022, 14:55

Pavel94 pisze:Dzień dobry , chciałbym się doradzić w sprawie trawnika. Staram się dość dobrze o niego dbać, regularnie podlewany, nawozony. W tym roku mam taki problem że trawa usycha od górnej części. A ciekawa sprawa jest to że w miejscach gdzie pies robi sobie toaletke (tam gdzie robi dwójkę ) trawa w tych miejscach jest zielona jak na obrazku i rośnie z dnia na dzień. A pozostała część trawnika niemal nie rośnie. Może to niedobór jakiegoś składnika który jest w odchodach psa ? Tylko jakiego?


Hehe, to się jeszcze z tym nie spotkałam ;) Może gdzieś tam ta gleba traktuje to jako nawóz ;)

Pavel94
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 29 cze 2022, 17:38
Re: Problem z trawnikiem

autor: Pavel94 » 01 lip 2022, 15:21

Samo "centrum" jest wypalone około 10cm a wokół po pół metra trawka zieloniutka haha


Wróć do „Trawniki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 77 gości

Gotowe projekty domów