Jak nawodnić trawnik?

Jeśli zastanawiasz się jaki wybrać trawnik, jak go założyć i pielęgnować oraz jak walczyć z chwastami na trawniku, zapraszamy do tego działu. Porady na temat trawników z rolki i siewu, ich utrzymania i właściwej pielęgnacji.

Moderator: wika001

szmeraczka
Aktywny
Aktywny
Posty: 126
Rejestracja: 01 maja 2013, 17:28
Re: Jak nawodnić trawnik?

autor: szmeraczka » 30 lis 2015, 11:05

Takie nawadnianie ogrodu warto sobie wcześniej zaplanować i dobrze przemyśleć!
Wiadomo każdy wolałby uniknąć takiego sprzętu u siebie w ogrodzie jak: podnośnik koszowy, dźwig, koparka..., ale czasami niestety to niemozliwe!
Firm oferujących tego typu usługi dla osób indywidualnych jest jak na lekarstwo. Ta uniwersal z Olkusza taki sprzęt posiada w rozsądnej cenie. Zobaczcie sobie ich ofertę na dźwig wynajem

e-rosa_pl
Aktywny
Aktywny
Posty: 119
Rejestracja: 15 gru 2014, 9:20
Re: Jak nawodnić trawnik?

autor: e-rosa_pl » 27 sty 2016, 14:50

Racja,ale moim zdaniem dobrym pomysłem na podlewanie trawnika w upalne dni jest deszczówka,którą zgromadzimy w kilku beczkach. Nie jest to duży koszt,a korzyści latem nie do opisania :)

ignacyy91
Początkujący
Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 15 lip 2015, 13:46
Kontaktowanie:
Re: Jak nawodnić trawnik?

autor: ignacyy91 » 12 maja 2016, 10:56

Najlepszy będzie chyba zautomatyzowany system nawadniający, ale całkiem nieźle sprawdzają się też zwyczajne zraszacze, montowane na stałe, ewentualnie końcówki zraszające ręczne, nakładane na zakończenie węża do podlewania. Sporo różnych zraszaczy mają tutaj http://www.irydon.com/category/zraszacze

Fabryka-Zieleni
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 59
Rejestracja: 18 wrz 2015, 11:25
Re: Jak nawodnić trawnik?

autor: Fabryka-Zieleni » 21 cze 2016, 10:43

Oczywiście,że taki automatyczny system nawadniający trawnik jest najlepszy,natomiast z drugiej strony nie każdy może sobie na niego pozwolić z racji ceny,w przypadku mniejszych trawników i tak mija się to z celem.

olaf-farmer
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 21 paź 2015, 13:56
Re: Jak nawodnić trawnik?

autor: olaf-farmer » 21 cze 2016, 11:35

automatyczne nawadnianie jest niestety drogie. A jeszcze droższe i nieefektywne się staje jak już masz ogród urządzony i wtedy wpadasz na pomysł aut. nawadniania. Ja poszedłem inną drogą; kupiłem podstawy słupów w eArmet a w markecie kupiłem płaskie węże z otworami. Podstawy wbite w podłoże i na nich leży wąż. Tanie i proste; można też bez problemów przenieść w inne miejsce. U mnie zdaję egzamin, zwłaszcza że ogród nie jest duży.

ElaZ
Początkujący
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 14 lip 2015, 17:50
Re: Jak nawodnić trawnik?

autor: ElaZ » 22 cze 2016, 8:22

Jeśli o mnie chodzi to również zainwestowałam w sprzęt do nawadniania, który kupiłam na stronie https://nts.tanake.com.pl/ i jestem bardzo zadowolona. Jeśli potrzebujemy czegoś konkretnego to nie ma się nad czym zastanawiać tylko działać.

Agroteka
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 38
Rejestracja: 10 cze 2016, 6:56
Re: Jak nawodnić trawnik?

autor: Agroteka » 14 lip 2016, 6:47

A zbiornik na wodę deszczową? Bo to moim zdaniem również bardzo dobry pomysł na to aby wykorzystać naturalne zasoby wody,nie sądzicie? sam stosuję właśnie takie zbiorniki i w okresie suszy można je znakomicie wykorzystać,sprawdzają się podczas nawadniania ogrodu.

KaroKaro28
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 08 sty 2019, 10:51
Re: Jak nawodnić trawnik?

autor: KaroKaro28 » 07 lis 2019, 12:36

jak dźwig to na pewno dźwig elektryczny

farah557
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 79
Rejestracja: 27 gru 2018, 15:36
Re: Jak nawodnić trawnik?

autor: farah557 » 08 lis 2019, 10:15

Niedawno fajny wpis na Poradniku Ogrodniczym o tym czytałem. To nie jest takie skomplikowane jak się może wydawać. Wystarczy dobry plan, projekt, kosztorys. A całą resztę można wykonać samodzielnie.
Ostatnio zmieniony 25 lis 2019, 9:24 przez farah557, łącznie zmieniany 1 raz.

ogrodniczkakl
Początkujący
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 16 lis 2017, 16:26
Kontaktowanie:
Re: Jak nawodnić trawnik?

autor: ogrodniczkakl » 11 lis 2019, 16:46

Raz zapłacisz za automatyczne nawodnienie a dalej możesz zapomnieć, bardzo wygodne, a dzięki temu trawnik zawsze zielony. U mnie często zdarzało się że nie miałem czasu na podlewanie a efektem były żółte placki uschniętej trawy

zosienka34
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 21 sie 2020, 12:15
Re: Jak nawodnić trawnik?

autor: zosienka34 » 30 sie 2020, 18:47

A ktos z Was uzywał zraszacz ogrodpwy gardena COMFORT AQUAZOOM 350/3 GARDENA 1977-20
? Dostane jakies opinie?


Wróć do „Trawniki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

Gotowe projekty domów

cron