Czy wejscie na ten rynek jest oplacalne?

W ogrodzie może wydarzyć się dużo nieprzewidzianych sytuacji ? ten dział właśnie im jest poświęcony. Informacje na temat specyficznych problemów związanych z pracami ogrodowymi, aranżacją ogrodu, uprawą oryginalnych gatunków roślin.

Moderator: wika001

olgiernuk79
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 17 paź 2016, 8:37
Kontaktowanie:
Czy wejscie na ten rynek jest oplacalne?

autor: olgiernuk79 » 21 lis 2016, 9:10

Witam. Posiadam pytanie, które może wydawać się dość niecodzienne Nie od wczoraj mówi się, że Niemcy to kraj zamożny. A, więc wymyśliłem, aby spróbować sił na tamtym rynku. Mam firmę z meblami. Dokładnie mówiąc robię zabudowy meblowe na zamówienie. Jest to wprawdzie działalność przydomowa. Lecz mieszkam w pobliżu granicy i nie będzie dla mnie problemem dojechać do osób w Niemczech. Spostrzegłem, że polskie firmy już sprzedają meble na tym rynku: http://jfmfurniture.de/mobel-im-fitnessstudio i dlatego moje pytanie, czy warto wejść na niemiecki rynek. Czy klienci z Niemiec przy lepszej cenie będą chcieli wybrać polskiego wykonawcę, który nie ma siedziby na terenie Niemiec? Proszę o wasze wypowiedzi. Może jest tu osoba, która posiada podobny model biznesu w innej branży?

rodmech
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 05 gru 2016, 7:28
Re: Czy wejscie na ten rynek jest oplacalne?

autor: rodmech » 05 gru 2016, 7:48

Spróbuj a zobaczysz, biznes może wyjść, a również nie może.

haliniak17
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 08 lut 2017, 9:15
Re: Czy wejscie na ten rynek jest oplacalne?

autor: haliniak17 » 12 kwie 2017, 17:46

Najważniejsze, żebyś jak najszybciej przeszedł ze sprzedaży detalicznej na hurtową, ponieważ to z niej właśnie robi się największe zyski. Także jak tylko zarobisz jakiekolwiek pieniądze powinieneś je zainwestować w rozwój firmy i budowę hali produkcyjnej.

zypa
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 55
Rejestracja: 09 wrz 2019, 7:37
Re: Czy wejscie na ten rynek jest oplacalne?

autor: zypa » 11 kwie 2024, 12:00

To nie jest łatwy rynek, ale też daje duży potencjał. Tak naprawdę tam jest teraz więcej obcokrajowców niż Niemców. Jeśli nie masz doświadczenia w tym zakresie ani nikogo, kto ma ten temat za sobą, to odradzam.


Wróć do „Inne tematy ogrodowe i działkowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: mej.dej i 138 gości

Gotowe projekty domów