Podział działki - co zrobić??

W ogrodzie może wydarzyć się dużo nieprzewidzianych sytuacji ? ten dział właśnie im jest poświęcony. Informacje na temat specyficznych problemów związanych z pracami ogrodowymi, aranżacją ogrodu, uprawą oryginalnych gatunków roślin.

Moderator: wika001

MagdalenaGrzegorczyk
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 27 gru 2015, 13:54
Podział działki - co zrobić??

autor: MagdalenaGrzegorczyk » 10 lis 2016, 13:25

Witam, mam nie mały problem, od jakiegoś czasu staramy się z rodzeństwem podzielić grunt, który dostaliśmy w spadku po ojcu. Problem jest taki, ze nie do końca możemy się dogadać, bo dzielenie działki na 3 osoby nie ma kompletnie sensu. Czy da się to jakoś załatwić?? mogę sprzedać na przykład komuś swój udział?

koniecznyR
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 10 lis 2016, 17:12
Re: Podział działki - co zrobić??

autor: koniecznyR » 12 lis 2016, 17:51

Jeśli działka nieduża to faktycznie nie ma sensu dzielić jej. Może ktoś zechce ustąpić ze swojej części i jakoś się pospłacacie??

daga05
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 12 lis 2016, 22:31
Re: Podział działki - co zrobić??

autor: daga05 » 12 lis 2016, 22:36

Sprzedać zawsze mozesz, ale komuś obcemu?? no raczej nikt nie będzie chciał. Jakie ta działka ma wymiary??? Może właśnie, sprzedaj siostrom, jakoś się pospłacajcie, albo szukaj pomocy prawnej jak to rozwiązać. Wiadomo w rodzinie różnie bywa

MagdalenaGrzegorczyk
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 27 gru 2015, 13:54
Re: Podział działki - co zrobić??

autor: MagdalenaGrzegorczyk » 16 lis 2016, 18:10

Jak to w rodzinie bywa... jak dochodzi o pieniądze to każdy jest łasy na nie i nikt nie patrzy na to, ze jesteśmy bliską rodziną. Po latach nie chce też słuchać wypominania, bo ktoś dostał moim kosztem działkę... Własnie nie wiem czy będzie mozliwość spłacania, nie wiem co zamierza druga siostra zrobić, jutro mamy to obgadac na spokojnie, wiec moze uda sie dojść do porozumienia :)

elewpl
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 16 lis 2016, 14:40
Re: Podział działki - co zrobić??

autor: elewpl » 17 lis 2016, 7:22

Najlepiej będzie jeśli zapytasz jakiegoś specjalisty.

koniecznyR
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 10 lis 2016, 17:12
Re: Podział działki - co zrobić??

autor: koniecznyR » 17 lis 2016, 18:08

elewpl pisze:Najlepiej będzie jeśli zapytasz jakiegoś specjalisty.


Zgadzam się z przedmówczynią, może faktycznie będzie lepsza opcją udać sie do kogoś, kto bardzo dobrze zna się na tego typu sprawach, a nie samu coś załatwiać, czasami możemy an tym wyjść gorzej niestety ;/

MagdalenaGrzegorczyk
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 27 gru 2015, 13:54
Re: Podział działki - co zrobić??

autor: MagdalenaGrzegorczyk » 19 lis 2016, 9:01

Tu pojawia sie problem taki własnie, ze nikt nie zechce takiej działki kupic raczej,a bynajmniej tak mi się wydaje, bo po co?? Specjalista jakis wchodzi w grę, ale jeszcze chcemy sami poszukać rozwiązania.

daga05
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 12 lis 2016, 22:31
Re: Podział działki - co zrobić??

autor: daga05 » 19 lis 2016, 22:51

A próbowaliście może dogadać się w kwestii spłacenia siebie?? to wydaje się chyba być najrozsądniejszym wyjściem z tej sytuacji.

MagdalenaGrzegorczyk
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 27 gru 2015, 13:54
Re: Podział działki - co zrobić??

autor: MagdalenaGrzegorczyk » 20 lis 2016, 11:15

Niby byłoby to najlepsze wyjście, ale spłacanie w rodzinie wygląda różnie, wiem jak to u mojej znajomej było, przez to całą rodzina jest skłócona. Możliwe, ze u mnie by tak nie było, ale różnie wychodzi...
Co do osób trzecich, które mogłyby nam pomóc, też myślałam o tym, moze macie kogoś obeznanego dobrze w takich sprawach?

daga05
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 12 lis 2016, 22:31
Re: Podział działki - co zrobić??

autor: daga05 » 20 lis 2016, 22:01

Spotkajcie się na spokojnie, bez nerwów i pomyślcie o pospłacaniu siebie, a prawdę, dojdziecie jakoś do porozumienia. Jak nie to spiszcie jakies oświadczenia, moze załatwcie to u kogoś.

koniecznyR
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 10 lis 2016, 17:12
Re: Podział działki - co zrobić??

autor: koniecznyR » 21 lis 2016, 9:57

Próbowałaś może rozwiązać to przez osoby, które się na tym znają, jakieś firmy/osoby trzecie?? w sieci jest troche takich firm.

MagdalenaGrzegorczyk
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 27 gru 2015, 13:54
Re: Podział działki - co zrobić??

autor: MagdalenaGrzegorczyk » 21 lis 2016, 18:28

Nie, nie próbowałam, a znasz może kogoś takiego?? Wolałabym postawić już na sprawdzona firmę/osobę, a nie brać pierwsza lepszą

koniecznyR
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 10 lis 2016, 17:12
Re: Podział działki - co zrobić??

autor: koniecznyR » 22 lis 2016, 9:31

Niestety nie znam, ale popatrz na opinie może w internecie zawsze się roi od tego.

MaciekLar
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 09 lis 2016, 19:00
Re: Podział działki - co zrobić??

autor: MaciekLar » 22 lis 2016, 9:33

Moja kumpela miała tez problemu z działką i ona rozwiązywała to przy pośrednictwie firmy, sama się nie mogła dogadać i tak wyszło.

MagdalenaGrzegorczyk
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 27 gru 2015, 13:54
Re: Podział działki - co zrobić??

autor: MagdalenaGrzegorczyk » 23 lis 2016, 9:58

Możesz podać jakieś namiary?? dobrze się u niej wszystko zakończyło??


Wróć do „Inne tematy ogrodowe i działkowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 177 gości

Gotowe projekty domów