storczyk - białe włoski

Rośliny w mieszkaniu i na tarasie, co lubią, a czego nie? Jak je uprawiać i chronić przed szkodnikami i chorobami. Informacje dotyczące na temat różnych gatunków oraz porady jak sobie radzić z problemami w uprawie roślin doniczkowych.

Moderator: wika001

Szymon_E
Aktywny
Aktywny
Posty: 201
Rejestracja: 23 lut 2011, 23:50
storczyk - białe włoski

autor: Szymon_E » 15 maja 2011, 9:42

co dzieje się ze storczykiem jeśli po pierwszym podlaniu na korzeniach pojawiły się białe włoski? Czy to może być wina wody?

cherrylady
Aktywny
Aktywny
Posty: 110
Rejestracja: 08 lis 2011, 21:41
Re: storczyk - białe włoski

autor: cherrylady » 13 lis 2011, 18:29

Wiesz co nie wiem czy mam na myśli to samo co Ty, ale maleńkie włoski na korzeniach storczyków, zarówno tych doniczkowych, jak i napowietrznych to całkiem naturalna rzecz.
te naczynka włoskowate umożliwiają pobieranie wody/wilgoci i wszelkich sklądników mineralnych.
Jednak pamiętaj, że są one naprawdę małe i raczej sinawe, a nie białe.
Jeśli to coś innego to obstawiałabym jakąś infekcję grzybiczną czy po prostu pleśniawkę. Sprawdż i daj znać, może coś zaradzimy ;)

Arowana14
Aktywny
Aktywny
Posty: 122
Rejestracja: 25 maja 2012, 13:46
Re: storczyk - białe włoski

autor: Arowana14 » 21 sie 2012, 9:59

Grunt to porządna doniczka. Ja długo naszukałam się odpowiedniej doniczki dla mojego storczyka. Nie chciałam go trzymać w "kawałku plastiku". Natomiast szklane doniczki (jak już gdzieś takie znalazłam!) kosztowały fortunę. Na szczęście ostatnio znalazłam w internetowym sklepie fajną szklaną doniczkę za naprawdę małe pieniądze. Polecam Wam tutaj zajrzeć: http://www.sklep.hydroponika.pl/Doniczki/do_storczykow/
BOB-BUDOWNICZY


Wróć do „Rośliny doniczkowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości

Gotowe projekty domów