Srebrniki Judasza

Dział poświęcony kwiatom ogrodowym, doniczkowym i ciętym. Jeśli zastanawiasz się które kwiaty są łatwe w uprawie, a które wymagające, czy dany gatunek kwitnących roślin będzie odpowiedni do Twojego ogrodu, albo szukasz kwiatowych inspiracji, zapraszamy do tego działu.

Moderator: wika001

Aniamk
Aktywny
Aktywny
Posty: 151
Rejestracja: 23 lut 2011, 11:54
Srebrniki Judasza

autor: Aniamk » 06 cze 2011, 18:15

Co do tej roślinki - zwanej srebrnikami Judasza lub inaczej miesięcznicą, to jest ona najlepsza na suche bukiety, ale poza nimi jest ładnym akcentem wśród paproci oraz krzewów i bylin.

Obrazek

cherrylady
Aktywny
Aktywny
Posty: 110
Rejestracja: 08 lis 2011, 21:41
Re: Srebrniki Judasza

autor: cherrylady » 13 lis 2011, 18:12

Owszem, zgodzę się. Jak dla mnie jest to bardzo sentymentalna roślina, nie wiem nawet dlaczego, po prostu kojarzy mi się z dzieciństwem :)

Najlepsze w uprawie jest to, że srebrniki same się rozsiewają, także nie trzeba martwić się o przyszłoroczne rozsiewy.

Niestety, ale roślina kwitnąca nie stanowi zbytniej ozdoby ogrodu, dopiero po okresie kwitnienia, gdy pojawiają się nasionostany są efektywne.

A i pamiętajmy, że jest najepsze podłoże to żyzne, ale proóchnicze i słoneczne lub półcieniste ;) W takim miejscu będzie najlepiej rósł :)


Wróć do „Kwiaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 84 gości

Gotowe projekty domów