Amarylis

Dział poświęcony kwiatom ogrodowym, doniczkowym i ciętym. Jeśli zastanawiasz się które kwiaty są łatwe w uprawie, a które wymagające, czy dany gatunek kwitnących roślin będzie odpowiedni do Twojego ogrodu, albo szukasz kwiatowych inspiracji, zapraszamy do tego działu.

Moderator: wika001

Maria68
Aktywny
Aktywny
Posty: 219
Rejestracja: 23 lut 2011, 21:33
Lokalizacja: Puławy
Amarylis

autor: Maria68 » 17 mar 2011, 15:25

Mam pytanie, posadziłam cebulę amarylisa pod koniec listopada. Wypuściła listki ale nie ma pędu kwiatowego. Zastanawiam się czy on zakwitnie. A może w tym roku tylko stadium wegetatywne i nie ma co marzyć o kwiatach? Czy może się zdarzyć, że nie zakwitnie?

Adams0
Aktywny
Aktywny
Posty: 140
Rejestracja: 24 lut 2011, 0:49
Re: Amarylis

autor: Adams0 » 27 lip 2011, 12:10

A ja dostałam amerylisa który ma 2 pąki. I nie mam pojecia jak należy go pielegnować. Prosze o pomoc. Byłambym wdzieczna. Z góry dziękuje :)

Layla
Aktywny
Aktywny
Posty: 100
Rejestracja: 03 sie 2011, 9:48
Re: Amarylis

autor: Layla » 09 lis 2011, 15:58

Mario daj czas swojemu kwiatuszkowi, listki to bardzo dobra oznaka nie długo powinna reszta ruszyć.
Adams i jak z pielęgnacją Twojego Amarylisa ? Zakwitł Ci po tym jak pokazały się pąki kwiatowe. ?
Istotą pielęgnacji w momencie kiedy pojawiają się paki kwiatowe na amarylisie należy go obficie podlewać i po upływie 6 tygodni powinien Ci fantastycznie zakwitnąć. Kwitnienie utrzymuje się kilka tygodni, ponadto po przekwitnięciu paków kwiatowych należało by je usunąć - następnie łodyga samoistnie uschnie i należy ją dopiero wtedy usunąć - nie wcześniej ponieważ przez okres zasychania - cebula zbiera materiały odżywcze nie zbędne do bezpiecznego przezimowania.


Wróć do „Kwiaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 77 gości

Gotowe projekty domów