Roslina na ciemny parapet

Rośliny w mieszkaniu i na tarasie, co lubią, a czego nie? Jak je uprawiać i chronić przed szkodnikami i chorobami. Informacje dotyczące na temat różnych gatunków oraz porady jak sobie radzić z problemami w uprawie roślin doniczkowych.

Moderator: wika001

Aniamk
Aktywny
Aktywny
Posty: 151
Rejestracja: 23 lut 2011, 11:54
Roslina na ciemny parapet

autor: Aniamk » 27 kwie 2011, 8:05

Witam, chciałabym posadzić coś w doniczce okiennej na oknie, gdzie jest dość ciemno. Słońce jest tam dopiero późnym popołudniem.
Jaką roślinę warto wybrać?

cherrylady
Aktywny
Aktywny
Posty: 110
Rejestracja: 08 lis 2011, 21:41
Re: Roslina na ciemny parapet

autor: cherrylady » 09 lis 2011, 13:21

Ojjj znam ten problem, z ty, że u mnie słońce pojawia się około 16, to znaczy, że i tak przez większą część roku w ogóle go nie ma :(

Posiadam mały bluszcz, który przycinam, aby się zbytnio nie rozrósł i jestem z niego bardzo zadowolona :)
Jeśli jest tam względnie ciepło to możesz spróbować z paprotkami, powinny bez problemu przetrwać.
Do tego jeszcze:
* Cisssus
* cliwa <kliwa> różne zapisy funkcjonują
* dracena
* fuksja
* camelia

Tych roślin jest dość sporo, wymieniłam dość małą ich część :) Ale jeśli dobrze poszukasz to znajdziesz tyle odpowiednich kwiatów, że Twój parapet może być bardziej okazały niż wszelkie inne, bardziej nasłonecznione :)


Wróć do „Rośliny doniczkowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości

Gotowe projekty domów