przekwitłe hiacynty w doniczkach

Rośliny w mieszkaniu i na tarasie, co lubią, a czego nie? Jak je uprawiać i chronić przed szkodnikami i chorobami. Informacje dotyczące na temat różnych gatunków oraz porady jak sobie radzić z problemami w uprawie roślin doniczkowych.

Moderator: wika001

saba.solarz
Aktywny
Aktywny
Posty: 259
Rejestracja: 27 mar 2011, 19:18
przekwitłe hiacynty w doniczkach

autor: saba.solarz » 16 kwie 2011, 18:30

Co mogę z nimi zrobić?Jak je uratować, proszę o pomoc

magda_mm
Aktywny
Aktywny
Posty: 152
Rejestracja: 10 kwie 2011, 17:44
Re: przekwitłe hiacynty w doniczkach

autor: magda_mm » 21 lip 2011, 19:17

a co z liścmi się stało? bo moje hiacynty tez przekwitły ale liscie zaczeły szybko rosnąć i nie wiem własnie co zrobić...

Florianka
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 97
Rejestracja: 24 wrz 2011, 13:57
Re: przekwitłe hiacynty w doniczkach

autor: Florianka » 07 lis 2011, 16:06

Magdo jeśli nie chcesz go wsadzić do gleby, gdzie praktycznie miał by najlepsze warunki do uprawy to z cebulką musisz zrobić następujące czynności aby hiacynt powtórnie Ci zakwitł.
Zwiędnięty pęd z kwiatkiem ucinasz - teraz jest czas, aby liście samoistnie uschły [ gleba powinna być stale wilgotna] a w międzyczasie cebula zbierała z tego procesu materiał odżywczy. Jeśli liście całkowicie zaschną [ zaprzestajesz podlewania], a nie odpadną ucinasz je, następnie po paru dniach wyciągasz cebulę z donicy, oczyszczasz i odstawiasz do chłodnego pomieszczenia gdzie będzie mogła sobie spokojnie zaschnąć - na jesieni możesz powtórnie wsadzić do donicy z nową glebą.


Wróć do „Rośliny doniczkowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: FB ext hit [Bot], Proximic [Crawler], Yandex [Bot] i 35 gości

Gotowe projekty domów