Maść do drzew

W ogrodzie może wydarzyć się dużo nieprzewidzianych sytuacji ? ten dział właśnie im jest poświęcony. Informacje na temat specyficznych problemów związanych z pracami ogrodowymi, aranżacją ogrodu, uprawą oryginalnych gatunków roślin.

Moderator: wika001

Bukowiecka
Aktywny
Aktywny
Posty: 130
Rejestracja: 26 lut 2011, 22:42
Maść do drzew

autor: Bukowiecka » 26 kwie 2011, 14:46

Pozostało mi dużo maści do zabezpieczania ran po cięciu, ale niestety opakowanie było zakręcone i maść stwardniała na kamień jest twarda jak skała.Czy da się jeszcze coś z nią zrobić, żeby nadawała się do użycia?

Freshonka
Aktywny
Aktywny
Posty: 104
Rejestracja: 10 paź 2011, 15:14
Lokalizacja: mazury
Re: Maść do drzew

autor: Freshonka » 04 lis 2011, 13:29

Sprawdź czy maść nie jest przeterminowana :)
Jeśli nie to może uda się doś wskórać, inaczej nie bardzo widzę sens : )

Myślę, że powinno się udać rozmiękczyć ją poprzez podgrzanie.
Użycie kąpieli wodnej powinno być wystarczające :) Po kilku minutach powinno puścić zamknięcie, jak już ją otworzysz to pamiętaj, że będzie się rozpuszczać stopniowo. także przy brzegach opakowania będzie już płynna, a w środku nadal zwarta. Myślę, że w miarę możliwości możesz ją przełożyć do innego naczynia, większego i w ten sposób bardziej równomiernie i szybciej ją rozmiękczyć.

Oczywiście taki sposób jest dobry jeśli masz maść w dum opakowaniu, a nie w małej tubce :)

saba.solarz
Aktywny
Aktywny
Posty: 259
Rejestracja: 27 mar 2011, 19:18
Re: Maść do drzew

autor: saba.solarz » 05 lis 2011, 20:05

JA OSTATNIO WYRZUCIŁAM BO WŁASNIE NIE WIEDZIAŁAM CO Z NIĄ ZROBIĆ,SZCZERZE TO NIE WIEM CZY CIEPLA WODA POMOZE ALE MOZESZ SPROBOWAC ;) DAJ ZNAĆ JAK POSZŁO.

ella
Aktywny
Aktywny
Posty: 125
Rejestracja: 05 lis 2011, 22:39
Re: Maść do drzew

autor: ella » 06 lis 2011, 1:15

Ale poprzez podgrzanie w kąpieli wodnej nie ogrzewamy bezpośrednio w wodzie tylko poprzez parę wodną i nagrzane naczynie :) Myślę, że powinno pomóc ;)


Wróć do „Inne tematy ogrodowe i działkowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: FB ext hit [Bot] i 192 gości

Gotowe projekty domów

cron