Maliny

Opisy gatunków drzew i krzewów, informacje na temat ich uprawy, zabiegów pielęgnacyjnych i zastosowania. Jakie drzewa i krzewy są odpowiednie na małą działkę, które można sadzić w cieniu, albo wymagają określonej gleby? Jeśli szukasz odpowiedzi na te i wiele innych pytań, dotyczących drzew i krzewów ? zapraszamy do tego działu.

Moderator: wika001

grzegorz_s
Aktywny
Aktywny
Posty: 130
Rejestracja: 13 kwie 2011, 22:52
Maliny

autor: grzegorz_s » 16 maja 2011, 21:15

Witam, moje krzaki malin bardzo się porozrastały, rosną przy samej siatce ogrodzeniowej i ich duża cześć przedostała się do ogrodu sąsiada. Chciałbym je usunąć ale wiem że to nie takie proste. Jak najskuteczniej to zrobić?

Freshonka
Aktywny
Aktywny
Posty: 104
Rejestracja: 10 paź 2011, 15:14
Lokalizacja: mazury
Re: Maliny

autor: Freshonka » 04 lis 2011, 13:12

A sąsiad nie chce tych malin?
Jak dla mnie ich nigdy za wiele, to moje ukochane owoce, więc móże nie jestem obiektywna.

Oczywiście możesz je obciąć. Po prostu sekator i rękawice w ruch :) Radzę ścinać tuż przy podłożu - dłużej będzie odrastać :) Aby ułatwić sobie usunięcie tych pędów, ktore znając życie zaplątały się w siatkę, radzę pociąć na mniejsze kawałki :)
Następnie móżesz spalić, bo cóż innego ?

Jeśli już interesuje Cię bardziej srastyczna i skuteczna metoda to oczywiście są opryski, stosuje się je szczególnie w leśnictwie do pozbycia się jeżyn :) Tylko proszę spokojnie - tylko w miejscach przeznaczonych na nowe nasadzenia : )
Jednak te środki są dość silne i obawiam się, że zniszczą wszystkie pędy, a jeśli nie to i tak ja bym nie jadła owoców :(


Wróć do „Drzewa i krzewy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Yandex [Bot] i 77 gości

Gotowe projekty domów