magnolia nie kwitnie od 5 lat...

Opisy gatunków drzew i krzewów, informacje na temat ich uprawy, zabiegów pielęgnacyjnych i zastosowania. Jakie drzewa i krzewy są odpowiednie na małą działkę, które można sadzić w cieniu, albo wymagają określonej gleby? Jeśli szukasz odpowiedzi na te i wiele innych pytań, dotyczących drzew i krzewów ? zapraszamy do tego działu.

Moderator: wika001

kslucki
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 30 mar 2011, 13:43
magnolia nie kwitnie od 5 lat...

autor: kslucki » 07 cze 2011, 10:47

hej,

pomóżcie proszę.. 5 lat temu kupiłam magnolię i nie mogę się doczekać aby zakwitła. Drzewko rośnie ładnie, jest wysokie na 1.5m. ma piękne i zdrowo wyglądające listki, ale kwiatów jak nie było, tak nie ma :( podłoże było kwaśne - dla iglaków. co zrobić, aby kwitła?

Freshonka
Aktywny
Aktywny
Posty: 104
Rejestracja: 10 paź 2011, 15:14
Lokalizacja: mazury
Re: magnolia nie kwitnie od 5 lat...

autor: Freshonka » 04 lis 2011, 13:05

Zastanawiam się czy kupiłaś drzewko czyste, tzn. chodzi mi o odmianę.
Istnieją takei szczepy, które kwitną dopiero po wielu latach, czasem po 5 innym razem po 7 czy 10...
najczęściej są one znacznie tańsze i dlatego wiele osób je kupuje, bez zapoznania się z "wadami" owej niskiej ceny :(

PO opisie liści wnioskuję, że nie zmarzła, że ma się dobrze, tak samo z glebą... Nie wiem czy miałoby jakiś sens, żeby ją nawozić...jakąś kompleksową odżywkę do wody, albo zwykły obornik czy kompost?

Myślę, że warto spróbować.


Wróć do „Drzewa i krzewy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 68 gości

Gotowe projekty domów