kokoryczka

Dział poświęcony kwiatom ogrodowym, doniczkowym i ciętym. Jeśli zastanawiasz się które kwiaty są łatwe w uprawie, a które wymagające, czy dany gatunek kwitnących roślin będzie odpowiedni do Twojego ogrodu, albo szukasz kwiatowych inspiracji, zapraszamy do tego działu.

Moderator: wika001

Adams0
Aktywny
Aktywny
Posty: 140
Rejestracja: 24 lut 2011, 0:49
kokoryczka

autor: Adams0 » 30 maja 2011, 21:03

Doskonała roślina do obsadzania nieco wilgotnych miejsc w ogrodzie, lubi towarzystwo roślin cieniolubnych, przede wszystkim paproci i z nimi doskonale się prezentuje. Nadaje się na kwiat cięty, doskonale wygląda w bukietach i potrafi dość długo cieszyć nas swoim urokiem.
Ale, uwaga! jest trująca :!:

niepospolita
Aktywny
Aktywny
Posty: 111
Rejestracja: 07 paź 2011, 13:02
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Re: kokoryczka

autor: niepospolita » 02 lis 2011, 21:25

Szukałam informacji na temat tej rośliny, nie wiem czy dobrze kojarzę. Tzn. znam pewną roślinę, której nie mogłam określić, pytałam kilka osób i właśnie jedna stwierdziła, że to kokoryczka. Teraz nie wiem już nic. Czy ona ma tylko białe kwiaty? czy może lekko różowe też?
Jej liście są bardziej dekoracyjne?
Nie wiem jak taka podobno popularna roślina mogła mi umknąć w całym tym kataogu roślin jaki od wielu lat przeglądam.


Wróć do „Kwiaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 95 gości

Gotowe projekty domów