rhipsalis cereuscula

Rośliny w mieszkaniu i na tarasie, co lubią, a czego nie? Jak je uprawiać i chronić przed szkodnikami i chorobami. Informacje dotyczące na temat różnych gatunków oraz porady jak sobie radzić z problemami w uprawie roślin doniczkowych.

Moderator: wika001

Eda
Aktywny
Aktywny
Posty: 145
Rejestracja: 24 lut 2011, 22:08
rhipsalis cereuscula

autor: Eda » 25 mar 2011, 8:47

Witam, zima trzymałam rhipsalis w zimnym pomieszczeniu, ale właśnie wypuścił mi pąki i nie wiem czy teraz mogę go przenieść do cieplejszego miejsca? Proszę o radę

Wandzia
Aktywny
Aktywny
Posty: 100
Rejestracja: 03 wrz 2011, 14:19
Re: rhipsalis cereuscula

autor: Wandzia » 02 lis 2011, 13:13

W jak bardzo chłodnej temperaturze znajduje się Twoja roślina - być może nie warto jej z tego stanowiska ruszać, jak zaczęła puszczać pąki niekiedy tak jest, że chcąc dobrze możemy pogorszyć sprawę. Osobiście nie mam u siebie w domu tej odmiany i trudno mi doradzić czy możesz przenieść czy nawet musisz?. Ale z tego co mi wiadomo to rhipsalis lubi chłodniejsze stanowiska 18 - 20 stopni C. zimą w przedziale 10 - 15 stopni C. ale słoneczne wykluczając bezpośrednie promienie słoneczne, ponadto od pojawienia się pąków jest to przeważnie miesiąc marzec, aż do końca września podlewamy obficie a potem stopniowo zmniejszamy porcje aby roślina mogła wejść w stan spoczynku. Od kwietnia do sierpnia co dwa tygodnie nawozimy preparatem do kaktusów.


Wróć do „Rośliny doniczkowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 39 gości

Gotowe projekty domów