Ceratostylis Rubra

Rośliny w mieszkaniu i na tarasie, co lubią, a czego nie? Jak je uprawiać i chronić przed szkodnikami i chorobami. Informacje dotyczące na temat różnych gatunków oraz porady jak sobie radzić z problemami w uprawie roślin doniczkowych.

Moderator: wika001

sylwia_410
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 28 lut 2011, 22:03
Ceratostylis Rubra

autor: sylwia_410 » 22 mar 2011, 7:26

Mam go posadzonego w maleńkiej doniczce ze sphagnum, dość ubitym i zrośniętym z korzeniami. Wyczytałam, że ceratostylisy uprawia się na podkładkach, podobnie do vand.
Czy ceratostylis jest rośliną sympodialną? Czy w takim razie, gdy już się zadomowi mogę go podzielić?

Sunflower
Aktywny
Aktywny
Posty: 100
Rejestracja: 10 sie 2011, 15:18
Re: Ceratostylis Rubra

autor: Sunflower » 01 lis 2011, 22:36

Sylwio wybrałaś sobie naprawdę dość trudny w uprawie storczyk! Podziwiam i zachwycam się niem niejednokrotnie kiedy mam okazje go widzieć u przyjaciółki. Tak więc opiszę Ci jej warunki w których uprawia swoje storczyki, a ma ich wiele i trzyma je w orchidarium z tego co mi mówiła, to wilgotność w dzień ma 65 procent temp. 24 st.C zaś w nocy 75 % wilgotność oraz 19 stopni C. Doświetla swoje maluchy ale stopniowo podwyższając je na kratce zbliżając do światła, podobno jest to konieczne, aby listki były sztywniejsze. Roślinka dodatkowo jej wisi na kratce w doniczcce i podlewa co 2 - 3 dni bo ma małą doniczkę i wielkie dziurki w niej co sprzyja przesuszaniu podłoża.
Podobno też można go uprawiać w poza orichidarium, ale wilgotność powietrza musi oscylować na poziomie 80 % i konieczne jest podświetlanie.

Nie wiem czy pomogłam, ale z racji że dawno pisałaś swojego posta mogłabyś napisać co tam u Twojego storczyka ?


Wróć do „Rośliny doniczkowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości

Gotowe projekty domów