Jastrzębiec kosmaty

Dział poświęcony kwiatom ogrodowym, doniczkowym i ciętym. Jeśli zastanawiasz się które kwiaty są łatwe w uprawie, a które wymagające, czy dany gatunek kwitnących roślin będzie odpowiedni do Twojego ogrodu, albo szukasz kwiatowych inspiracji, zapraszamy do tego działu.

Moderator: wika001

magda_ś
Aktywny
Aktywny
Posty: 133
Rejestracja: 07 mar 2011, 20:21
Jastrzębiec kosmaty

autor: magda_ś » 30 maja 2011, 15:51

Bylina bardzo tolerancyjna. Wyrośnie nawet na suchym stanowisku, w palącym słońcu czy ubogiej glebie.

Gerbera
Aktywny
Aktywny
Posty: 111
Rejestracja: 27 paź 2011, 22:46
Lokalizacja: homeless
Re: Jastrzębiec kosmaty

autor: Gerbera » 31 paź 2011, 15:16

Tak! I jak to bywa z roślinami, które nie mają wielkich wymagań względem gleby, wilgotności czy nasłonecznienia - można je łatwo zakwalifikować jako chwasty :!:
:D
Niestety, ale jastrzębiec jak dla mnie też się do nich zalicza. Owszem jest urodziwą byliną, bardzo ladnie wygląda, ale tak strasznie się rozrasta, że jeśli nie chcemy mieć całej powierzchni ogrodu zajętej przez niego, to lepiej sie nie decydujmy.

Ja go osobiście nigdy nie sadziłam, natomiast pokusiła się o niego sąsiadka rodziców. W ten sposób u moich rodziców w ogrodzie, na lini do kamiennej ścieżki szerokiej - służy za podjazd dla samochodu - pełno owego jastrzębca :(
No nie pozbędziesz się go - nie ma szans, nie wiem co by pomogło. Rodzice go po prostu zaakceptowali, gdyż ich zdaniem wygląda lepiej niż posplite i mało urodziwe chwasty, które w tej części ogrodu były dość pospolite ;)
przepraszam za literówki


Wróć do „Kwiaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 86 gości

Gotowe projekty domów