Jakie rośliny odstraszają komary i muchy?

Myślisz o założeniu ogrodu, a nie wiesz jakie wybrać rośliny? Tutaj doradzimy jakie rośliny będą najlepsze do Twojego ogrodu, jak je posadzić a później pielęgnować. Znajdziesz też informacje na temat poszczególnych gatunków roślin, ich wymagań i zastosowań.

Moderator: wika001

irena.pak
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 329
Rejestracja: 24 lut 2011, 9:59
Jakie rośliny odstraszają komary i muchy?

autor: irena.pak » 16 cze 2011, 17:23

Witam, chciałabym się dowiedzieć które rośliny odstraszają komary i muchy? Przydałyby mi się takie w moim ogrodzie?

Gerbera
Aktywny
Aktywny
Posty: 111
Rejestracja: 27 paź 2011, 22:46
Lokalizacja: homeless
Re: Jakie rośliny odstraszają komary i muchy?

autor: Gerbera » 30 paź 2011, 19:51

Pytasz czy przydałyby Ci się w ogrodzie :) Otóż moim zdaniem NIE.

Niektórzy twoerdzą, że owe rośliny pomagają trochę na komary, one owszem są, latają sobie, ale podobno są mniej agresywne. Ja różnicy nie zauważyłam, ale do mnie zawsze leci wszelkie robactwo :(

Poszukałam i znalzałam takie rośliny jak:
aristolochia i rosiczka - to rośliny drapieżne, które po prostu "zjadają" muchy i owady, ale nie pozbędą się ich :P

z rośliny mających odstraszać komary wyróżnia się natomiast: komarnicę zwaną częściej komarzycą, kocimiętka, bazylia, mirt i sumia.

W sumie znalazłam jeszcze wzmiankę o orzechu włoskim, ale mam i gwarantuję, że on nie odstrasza! :roll:

Znajomi mieli swego czasu ową komarzycę/komarnicę i też nie zauważyli poprawy.
Co do bazylii hmmm nie wiem no, w sumie posiadam ją w kuchni na parapecie i szczerze to kuchnia jest jedynym pomieszczeniem, w ktorym komarów mam mało :) Ale jaka w tym zasługa bazylii? nie mam pojęcia :)
przepraszam za literówki


Wróć do „Rośliny ogrodowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości

Gotowe projekty domów