bukszpan wieczniezielony

W ogrodzie może wydarzyć się dużo nieprzewidzianych sytuacji ? ten dział właśnie im jest poświęcony. Informacje na temat specyficznych problemów związanych z pracami ogrodowymi, aranżacją ogrodu, uprawą oryginalnych gatunków roślin.

Moderator: wika001

Eda
Aktywny
Aktywny
Posty: 145
Rejestracja: 24 lut 2011, 22:08
bukszpan wieczniezielony

autor: Eda » 14 kwie 2011, 0:45

W związku ze zbliżającymi się świętami - polecam bukszpan - idealny do koszyczka ze święconką zamiast prawdziwego barwinka choć nie polecam trzymać go w wazonie z wodą - śmierdzi

Lunatyczka
Aktywny
Aktywny
Posty: 102
Rejestracja: 24 wrz 2011, 13:53
Re: bukszpan wieczniezielony

autor: Lunatyczka » 28 paź 2011, 12:15

To prawda Edo co mówisz, ja koszyczek wielkanocny zawsze dekoruje bukszpanem :)) i to solidnie po parę gałązek - mam ten komfort, że bukszpan rośnie mi w ogrodzie i mam go pod dostatkiem :) Każdemu polecam zasadzić sobie bukszpan w ogrodzie jest mało wymagającym krzaczkiem, rośnie praktycznie na każdej glebie, stanowisko słoneczne lub zacienione nie ma większego znaczenia. Jedynie przy wydłużających się srogich zimach może przemarzać, dlatego też wybieramy mu stanowisko zaciszne. Nie wiem czy wiecie, ale drewno z bukszpanu jest ogromnie cenione w przemyśle meblowym oraz z drewna bukszpanu robi się instrumenty dęte. :)


Wróć do „Inne tematy ogrodowe i działkowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Tomek5 i 282 gości

Gotowe projekty domów