Jakie kwiaty nadają się na balkon?

Dział poświęcony kwiatom ogrodowym, doniczkowym i ciętym. Jeśli zastanawiasz się które kwiaty są łatwe w uprawie, a które wymagające, czy dany gatunek kwitnących roślin będzie odpowiedni do Twojego ogrodu, albo szukasz kwiatowych inspiracji, zapraszamy do tego działu.

Moderator: wika001

marta_p
Aktywny
Aktywny
Posty: 186
Rejestracja: 16 kwie 2011, 22:53
Jakie kwiaty nadają się na balkon?

autor: marta_p » 31 maja 2011, 17:47

Jakie gatunki roślin nadają się na balkon w którym rano świeci ostro słonko a po południe jest zacieniony?

passiflorka
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 98
Rejestracja: 11 paź 2011, 14:06
Lokalizacja: z i e m i a
Re: Jakie kwiaty nadają się na balkon?

autor: passiflorka » 27 paź 2011, 22:17

Witaj,
na balkonie możemy zastosować różne kwiaty, w zależności czy chcesz umieścić je w typowych skrzyniach balkonowych czy móże w donicach, czy też po prostu planujesz wynosić rośliny z domu :) Ta ostatnia opcja dotyczy przede wszystkim kwiatów, ktore w sezonie mogą być zewnętrzne :)
Wszystko zależy od tego jakią powierzchnią dysponujesz.
Ja osobiście nie jestem zwolenniczką skrzynek balkonowych z typowym nasadzeniem w postaci pelargonii, nie wiem chyba za dużo ich wszędzie.
Ogólnie doskonałym zamiennikiem tych popularnych kwiatów będą wszelkie kwiaty rabatowe, które osiągają niewysoki wzrost.
Natomiast w donicach, mam na myśli takie o sporej objętości, możesz pokusić się o stworzenie mini rabaty i już zaszaleć. Jednak ja bym zostawała przy frezjach, fuksjach czy goździkach, będą nienagannie się prezentowały, a jesienią oczywiście wrzosy :)
Take it easy :)


Wróć do „Kwiaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 91 gości

Gotowe projekty domów