koper

Warzywa, owoce i zioła z własnego ogródka ? co zrobić, by z naszego ogrodu zebrać bogate plony? Jeśli szukasz informacji na temat konkretnych gatunków, albo poszukujesz inspiracji ? zajrzyj do tego działu.

Moderator: wika001

saba.solarz
Aktywny
Aktywny
Posty: 259
Rejestracja: 27 mar 2011, 19:18
koper

autor: saba.solarz » 10 kwie 2011, 20:25

Witam, teoretycznie koper powinno siać się w kwietniu, ale pogodę mamy jaką mamy? Czy w takim razie mogę bez żadnych obaw posiać już koper?

Lunatyczka
Aktywny
Aktywny
Posty: 102
Rejestracja: 24 wrz 2011, 13:53
Re: koper

autor: Lunatyczka » 19 paź 2011, 16:16

Saba ja tam akurat w kwietniu już nie oglądam się na pogodę ponieważ z tego co mi wiadomo koper nawet bardziej preferuje chłodniejsze temperatury i co niektórzy wysiewają go już właśnie wczesną wiosną, nasionom kopru nie przeszkadza temperatura nawet spadająca do (-4 stopni C). Ja nasiona kopru wysiewam na głębokość około 6 mm. I wschody już u mnie są po mniej więcej 2 tygodniach. Ponadto z tego co mi wiadomo i sama zauważyłam z uprawy kopru w ogrodzie intensywne wiosenne przymrozki absolutnie nie powodują żadnych uszczerbków na młodych roślinkach. Tak więc Saba akurat siać w kwietniu.

wika001
Aktywny
Aktywny
Posty: 292
Rejestracja: 24 lut 2011, 9:57
Re: koper

autor: wika001 » 22 paź 2011, 10:42

z tego co pamiętam ja też siałam w kwietniu i było wszystko ok...przymrozki nie przeszkadzają akurat przy tej roślinie.


Wróć do „Warzywa, owoce, zioła”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 71 gości

Gotowe projekty domów