pustynnik bungei

Myślisz o założeniu ogrodu, a nie wiesz jakie wybrać rośliny? Tutaj doradzimy jakie rośliny będą najlepsze do Twojego ogrodu, jak je posadzić a później pielęgnować. Znajdziesz też informacje na temat poszczególnych gatunków roślin, ich wymagań i zastosowań.

Moderator: wika001

mrservice
Aktywny
Aktywny
Posty: 199
Rejestracja: 23 lut 2011, 15:59
pustynnik bungei

autor: mrservice » 10 kwie 2011, 21:26

Witam.

Mam pytanie czy można przycinać tą roślinę, nie wiedziałem wcześniej że rośnie prawie na 2 metry??

Lunatyczka
Aktywny
Aktywny
Posty: 102
Rejestracja: 24 wrz 2011, 13:53
Re: pustynnik bungei

autor: Lunatyczka » 19 paź 2011, 17:08

Z tego co mi wiadomo to raczej nie zaleca się przycinania tej rośliny, z racji na specyficzny sposób kwitnienia, a mianowicie kwiaty pustynnika rozwijają się stopniowo od dołu pędu ku górze. Okres kwitnienia przypada na lipiec / czerwiec. Ciekawostką jest, że jak roślina zaczyna właśnie kwitnąć to liście zasychają i jest to jak najbardziej normalne. Faktem jest, że roślina dorasta nawet do 2 metrów wysokości - ale to jej ogromny atut, bo można sadzić jako tło dla niższych roślin np: w ogrodzie skalnym. Ja myślę, że nie ma się co zamartwiać wysokością, jeśli roślina pięknie rośnie i efektownie kwitnie to warto ją eksponować w ogrodzie bo to rzadka roślina w uprawie.


Wróć do „Rośliny ogrodowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości

Gotowe projekty domów