Aloes

Rośliny w mieszkaniu i na tarasie, co lubią, a czego nie? Jak je uprawiać i chronić przed szkodnikami i chorobami. Informacje dotyczące na temat różnych gatunków oraz porady jak sobie radzić z problemami w uprawie roślin doniczkowych.

Moderator: wika001

Aga_81
Aktywny
Aktywny
Posty: 152
Rejestracja: 24 lut 2011, 20:25
Aloes

autor: Aga_81 » 27 kwie 2011, 11:02

mam 4-letniego aloesa, który od kilku tygodni podupada na zdrowiu. Na jego liściach pojawiły sie ciemne plamy które sie powiększają i liść w tym miejscu jest miękki. kilka liści już zupełnie padło. podlewam raz na dwa tygodnie niezbyt obficie. Co mogę zrobić?

cisowianka
Aktywny
Aktywny
Posty: 105
Rejestracja: 07 paź 2011, 21:25
Re: Aloes

autor: cisowianka » 07 paź 2011, 22:15

Mszyca? Grzybica? Pleśń? Robaki? - nie wiem, jednak podlewanie raz na dwa tygodnie i to niezbyt obficie... nie wiem co mam przez to rozumieć. Wiem, że aloes nie przepada za dużą ilością wody, ale podlewanie raz w tygodniu uważam za konieczne. A jak go przchowywałaś zimą?
Wszędzie można przeczytać, że na kilka tygodni warto przetrzymać aloesy w chłodnym miejscu. Ja swojego wynosiłam w grudniu do piwnicy i nigdy nic się z nimi nie działo.
Pamiętajmy, że jest to kwiat zewnętrzny, który jest przystosowany do większych rocznych różnic temperatur, niż te, które można spotkać w mieszkaniach :)
Nie jestem w stanie pomóc, ale ciekawi mnie co stało sie z aloesem ;)


Wróć do „Rośliny doniczkowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 70 gości

Gotowe projekty domów