Niecierpek

Dział poświęcony kwiatom ogrodowym, doniczkowym i ciętym. Jeśli zastanawiasz się które kwiaty są łatwe w uprawie, a które wymagające, czy dany gatunek kwitnących roślin będzie odpowiedni do Twojego ogrodu, albo szukasz kwiatowych inspiracji, zapraszamy do tego działu.

Moderator: wika001

mimnoto
Aktywny
Aktywny
Posty: 124
Rejestracja: 02 mar 2011, 2:43
Niecierpek

autor: mimnoto » 15 mar 2011, 14:10

Czy ktoś z was uprawiał niecierpka nowogwinejskiego w pomieszczeniach (przeszklona altana)
Jakie ma wymagania?

Albert31
Aktywny
Aktywny
Posty: 200
Rejestracja: 24 lut 2011, 0:07
Re: Niecierpek

autor: Albert31 » 22 lip 2011, 21:02

Ja je mam. Najlepiej wybrać dla nich zaciszne miejsca, półcieniste do słonecznego, ale zabezpieczone przed bezpośrednim promieniowaniem słonecznym. Nie lubią zbyt ciepłej temperatury.

Dracena
Aktywny
Aktywny
Posty: 103
Rejestracja: 29 lip 2011, 12:20
Lokalizacja: Katowice
Re: Niecierpek

autor: Dracena » 03 wrz 2011, 8:09

Ja hoduję niecierpka nowogwinejskiego w domu - mianowicie na balkonie mam 3 doniczki, ale niestety nie mam przeszklonej żadnej altany i także nie widzę, żeby źle im było w moich warunkach. Jedynie czego mocno pilnuję to od jesieni do połowy wiosny przenoszę niecierpki do domu na parapet z racji tego [ stwarzam im temperaturę w przedziale 16 - 18 stopni C] , iż są bardzo wrażliwe na niższe temperatury i od 0 - 5 stopni mogą bardzo ucierpieć liście oraz kwiaty.W okresie zimy ograniczam podlewanie, ale przy okazji nawożę nawozem dla roślin zimowych. Dzięki temu nawet zimą pięknie mi kwitną na parapecie.


Wróć do „Kwiaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 100 gości

Gotowe projekty domów