Mandarynka

Opisy gatunków drzew i krzewów, informacje na temat ich uprawy, zabiegów pielęgnacyjnych i zastosowania. Jakie drzewa i krzewy są odpowiednie na małą działkę, które można sadzić w cieniu, albo wymagają określonej gleby? Jeśli szukasz odpowiedzi na te i wiele innych pytań, dotyczących drzew i krzewów ? zapraszamy do tego działu.

Moderator: wika001

Aga_81
Aktywny
Aktywny
Posty: 152
Rejestracja: 24 lut 2011, 20:25
Mandarynka

autor: Aga_81 » 24 mar 2011, 15:13

Witam, udało mi sie wyhodować z pestki drzewko mandarynki, jest już dość duże i zastanawiam się czy mogłabym wysadzić je do ogrodu, czy ktoś z Was próbował? Czy może jednak nasz klimat jest stanowczo zbyt surowy dla cytrusa i roślinka mi sie zmarnuje?

Unikatka
Aktywny
Aktywny
Posty: 104
Rejestracja: 15 sie 2011, 6:36
Re: Mandarynka

autor: Unikatka » 26 sie 2011, 13:01

Ja bym nie wysadzała drzewka mandarynki do ogrodu - jest duże prawdopodobieństwo, że się nie przyjmie i dodatkowo zimy nie przetrzyma ze względu na niskie u nas temperatury.

W warunkach domowych świetnie może nam przyozdabiać salon czy sypialnię. Ja mam ustawione drzewko mandarynki w salonie i pięknie rośnie i każdy gość się nim zachwyca. Moim zdaniem szkoda by było na prawdę, pielęgnuj go w warunkach domowych i ciesz się widokiem drzewka wyhodowanego samemu od podstaw :) Możesz od wiosny do późnej jesieni wystawiać drzewko w donicy do ogrodu - ale uważając na wystawianie od razu na bezpośrednie promienie słoneczne. W okresie zimy optymalne warunki na przezimowanie to temperatura 5 - 12 stopni C. Cytrusy nie lubią wysokich temperatur, a jeśli już takie mamy w domu sprawmy im wysoki poziom wilgotności.


Wróć do „Drzewa i krzewy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości

Gotowe projekty domów