Hiacynt

Dział poświęcony kwiatom ogrodowym, doniczkowym i ciętym. Jeśli zastanawiasz się które kwiaty są łatwe w uprawie, a które wymagające, czy dany gatunek kwitnących roślin będzie odpowiedni do Twojego ogrodu, albo szukasz kwiatowych inspiracji, zapraszamy do tego działu.

Moderator: wika001

Albert31
Aktywny
Aktywny
Posty: 200
Rejestracja: 24 lut 2011, 0:07
Hiacynt

autor: Albert31 » 24 mar 2011, 14:22

mam pytanie, moje 2-letnie hiacynty maja bardzo rzadkie kwiatostany, w ubiegłym roku były o wiele gęstsze. co może być powodem?

Unikatka
Aktywny
Aktywny
Posty: 104
Rejestracja: 15 sie 2011, 6:36
Re: Hiacynt

autor: Unikatka » 22 sie 2011, 14:23

Rozumiem, że Twoje hiacynty zimowały w glebie?
Jeśli tak to wszystko było by jasne, ponieważ też to zauważyłam u siebie, że jak zostawiłam cebulki w glebie to w następnym sezonie kwiaty nie były już takie pełne, były rzadsze i mniej efektowne.

I sąsiad mi doradził, że pędy hiacyntów należy obcinać zawsze po przekwitnięciu - liście zaś zostawiamy do całkowitego wyschnięcia. Następnie cebulki wykopuję pod koniec czerwca kładę je w przewiewnym suchym miejscu i w połowie września wsadzam do gleby i hiacynty powtórnie mi zakwitają pięknie i efektownie.


Wróć do „Kwiaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 93 gości

Gotowe projekty domów