Kroton

Dział poświęcony kwiatom ogrodowym, doniczkowym i ciętym. Jeśli zastanawiasz się które kwiaty są łatwe w uprawie, a które wymagające, czy dany gatunek kwitnących roślin będzie odpowiedni do Twojego ogrodu, albo szukasz kwiatowych inspiracji, zapraszamy do tego działu.

Moderator: wika001

Maria68
Aktywny
Aktywny
Posty: 219
Rejestracja: 23 lut 2011, 21:33
Lokalizacja: Puławy
Kroton

autor: Maria68 » 23 mar 2011, 14:48

Witam. mam wielki problem chorują mi krotony . Nie wiem co im jest ,przeglądałam różne strony i nic.

Roślina marnieje liście mu zasychają na końcówkach i się zwijają

Bardzo proszę o natychmiastową pomoc

Unikatka
Aktywny
Aktywny
Posty: 104
Rejestracja: 15 sie 2011, 6:36
Re: Kroton

autor: Unikatka » 15 sie 2011, 17:21

Trudno jednoznacznie napisać Twoim krotonom dolega bo wydaje mi się, że jest to złożony problem złej pielęgnacji. Napiszę Ci jakie optymalne warunki powinien mieć kroton, aby cieszył swoim pięknem nasze oko :)

Temperatura otoczenia minimum 15 stopni C. W okresie wiosno - jesiennym obficie podlewamy, aby gleba była wilgotna, musi być dobry drenaż - aby nie gniły korzenie. Woda musi być miękka najlepiej przegotowana odstana, do zraszania używamy przegotowanej letniej wody i jeśli to możliwe to staraj się zraszać je codziennie. Raz na jakiś czas przetrzyj wilgotną szmatką liście. W okresie zimy ograniczamy podlewanie.
Bardzo możliwe, że zasychanie Twoich liści spowodowane jest zbyt suchym podłożem ew. dość niską temperaturą.


Wróć do „Kwiaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 86 gości

Gotowe projekty domów