skrzydłokwiat

Rośliny w mieszkaniu i na tarasie, co lubią, a czego nie? Jak je uprawiać i chronić przed szkodnikami i chorobami. Informacje dotyczące na temat różnych gatunków oraz porady jak sobie radzić z problemami w uprawie roślin doniczkowych.

Moderator: wika001

irena.pak
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 329
Rejestracja: 24 lut 2011, 9:59
skrzydłokwiat

autor: irena.pak » 14 mar 2011, 20:21

Jak pielegnować i gdzie najlepiej trzymać go czy po stronie słonecznej czy zaciemnionej?

Dracena
Aktywny
Aktywny
Posty: 103
Rejestracja: 29 lip 2011, 12:20
Lokalizacja: Katowice
Re: skrzydłokwiat

autor: Dracena » 30 lip 2011, 16:16

Skrzydłokwiat to chyba jedyna roślina doniczkowa, która wręcz uwielbia zaciemnione miejsca w naszym domu jeśli chodzi o temperaturę otoczenia to latem: 19 - 21 C. zimą 16 - 18C. Ireno staraj się tak umieścić doniczkę z kwiatem, aby nie była w przeciągu ani przy wylocie wentylacyjnym. W okresie letnim podlewamy do 3 razy w tygodniu zimą 1 do 2 razy w tygodniu. Kwestia nawożenia to tylko latem i w okresie kwitnienia.
Roślina lubi zraszanie i jeśli tego wymaga sytuacja wilgotną ściereczką przecieramy zakurzone listki :)
Jeśli chciałabyś przesadzić swoją roślinę bo donica jest za mała, to robisz to wiosną i do donicy jedynie o rozmiar większą.

Andy55
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 15 kwie 2011, 10:29
Re: skrzydłokwiat

autor: Andy55 » 01 sie 2011, 8:57

Ja wszystko robię w zasadzie tak, jak napisała Dracena, ale mam taki problem, że mojej roslince brązowieją liście. I nie wiem, gdzie lezy przyczyna? Czy one schna, czy gniją, czy co się tam z nimi jeszcze dzieje? Ktoś ma pomysł?

Zielonomi
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 81
Rejestracja: 03 kwie 2011, 10:29
Lokalizacja: Wielkopolska
Re: skrzydłokwiat

autor: Zielonomi » 02 sie 2011, 18:19

Ja tylko dodam, że jeśli będzie miał za ciemno to rozpoznasz to pozaychających końcach i skręcających się liściach. A Co do zraszania, ja wstawiam pod prysznic i cały jest szczęśliwy :)


Wróć do „Rośliny doniczkowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości

Gotowe projekty domów