Sundaville

Rośliny w mieszkaniu i na tarasie, co lubią, a czego nie? Jak je uprawiać i chronić przed szkodnikami i chorobami. Informacje dotyczące na temat różnych gatunków oraz porady jak sobie radzić z problemami w uprawie roślin doniczkowych.

Moderator: wika001

Szymon_E
Aktywny
Aktywny
Posty: 201
Rejestracja: 23 lut 2011, 23:50
Sundaville

autor: Szymon_E » 15 mar 2011, 17:10

Czy Sundavilla ma szanse przezimować w gruncie? Będę również wdzięczny za wszelkie porady związane z właściwą uprawą tego pnącza

Dracena
Aktywny
Aktywny
Posty: 103
Rejestracja: 29 lip 2011, 12:20
Lokalizacja: Katowice
Re: Sundaville

autor: Dracena » 30 lip 2011, 9:25

Ja swoją roślinkę trzymam w donicy na południowym balkonie ( czyli słonecznym - w cieniu nie rozwija się dobrze) , na zimę zabieram ją do najchłodniejszego pomieszczenia czyli jest to u mnie kuchnia, bo praktycznie non stop mam uchylone okno i w kuchni nie mam grzejnika.
Ja nie przycinam za często sundaville ponieważ z zmniejsza to ilość kwitnących pąków - ale faktem ejst, że poprzez przycinanie lepiej się rozkrzewia, ale mi zdecydowanie bardziej zależy na podziwianiu jej kwiatów :lol: Umiarkowanie podlewamy, gleba powinna być wilgotna, ale nie mokra bo będą gnić korzenie i optymalnie ją podlewać odstaną wodą lub deszczówką. I w okresie od maja do sierpnia raz na tydzień nawozimy preparatem do roślin kwitnących. I co najważniejsze, roślina ta wymaga podpórek, na których ładnie będą się układać pnącza.


Wróć do „Rośliny doniczkowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości

Gotowe projekty domów