Cynia daliowa

Myślisz o założeniu ogrodu, a nie wiesz jakie wybrać rośliny? Tutaj doradzimy jakie rośliny będą najlepsze do Twojego ogrodu, jak je posadzić a później pielęgnować. Znajdziesz też informacje na temat poszczególnych gatunków roślin, ich wymagań i zastosowań.

Moderator: wika001

klaudia_pol
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 28 lut 2011, 21:38
Cynia daliowa

autor: klaudia_pol » 10 mar 2011, 21:23

Wysiałam nasiona do skrzyni i trzymam na parapecie; po 3 trzech dniach wzeszła już część sadzonek. Proszę o informacje mogące pomóc mi w uprawie. Chodzi przede wszystkim o informację na temat nawożenia, pikowania, wysadzania do gruntu.

irena.pak
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 329
Rejestracja: 24 lut 2011, 9:59
Re: Cynia daliowa

autor: irena.pak » 24 lip 2011, 20:21

Nasiona powinno się wysiewać do półciepłego inspektu. Siewki, w fazie dwóch liści, pikujemy. Rozsadę na miejsce stałe wysadzamy pod koniec maja, jest wrażliwa na przymrozki. Można też wysiewać nasiona w maju wprost do gruntu z początkiem maja, wtedy później kwitnie (sierpień) a kwiaty mogą być mniejsze.

Bławatek
Aktywny
Aktywny
Posty: 106
Rejestracja: 26 lip 2011, 11:12
Lokalizacja: Podkarpacie
Re: Cynia daliowa

autor: Bławatek » 28 lip 2011, 14:18

Kaudio - Irena wyjaśniła wszystko bardzo dobrze, ja dodam od siebie odnośnie optymalnego wysiewania do inspektu bo to nie zostało napisane, a mianowicie najlepiej to robić w połowie marca. Można oczywiście nawozić cynię, jeśli już to w połowie lata - nawozem płynnym dostępnym w sklepie ogrodniczym.


Wróć do „Rośliny ogrodowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości

Gotowe projekty domów