Rośliny w zaciemnionym miejscu

Myślisz o założeniu ogrodu, a nie wiesz jakie wybrać rośliny? Tutaj doradzimy jakie rośliny będą najlepsze do Twojego ogrodu, jak je posadzić a później pielęgnować. Znajdziesz też informacje na temat poszczególnych gatunków roślin, ich wymagań i zastosowań.

Moderator: wika001

ogrodnik1
Aktywny
Aktywny
Posty: 143
Rejestracja: 23 lut 2011, 23:27
Rośliny w zaciemnionym miejscu

autor: ogrodnik1 » 25 lut 2011, 14:13

Mam w ogrodzie jedno, dość mocno zaciemnione miejsce. Rosną tam dwa duże drzewa owocowe i stoi komórka. Wiosna chciałbym jej jakoś zagospodarować ale nie mam pomysłu, na to jakie rosliny najlepiej tam posadzić. Może ktoś podsunie jakiś pomysł?

Pozdrawiam

Bławatek
Aktywny
Aktywny
Posty: 106
Rejestracja: 26 lip 2011, 11:12
Lokalizacja: Podkarpacie
Re: Rośliny w zaciemnionym miejscu

autor: Bławatek » 26 lip 2011, 13:48

Niełatwe zadanie ponieważ, mało jest roślin ogrodowych, które lubią zacienione miejsca - dodatkowo sprawę utrudnia fakt umiejscowionych tam sporych rozmiarów drzew owocowych - gdyż owe drzewa przyczyniają się do wyjałowienia gleby oraz zmniejszenia poziomu wilgotności gleby. Lecz wydaje mi się, że śmiało możesz posadzić barwinki oraz paprocie które dość komfortowo czują się w zaciemnionych miejscach jednak nie należą one do zbyt reprezentatywnych roślin ewentualnie bluszcze.


Wróć do „Rośliny ogrodowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości

Gotowe projekty domów