Tujałka

Dział poświęcony kwiatom ogrodowym, doniczkowym i ciętym. Jeśli zastanawiasz się które kwiaty są łatwe w uprawie, a które wymagające, czy dany gatunek kwitnących roślin będzie odpowiedni do Twojego ogrodu, albo szukasz kwiatowych inspiracji, zapraszamy do tego działu.

Moderator: wika001

Albert31
Aktywny
Aktywny
Posty: 200
Rejestracja: 24 lut 2011, 0:07
Tujałka

autor: Albert31 » 25 mar 2011, 11:50

Mam zamiar w tym roku wysiać tujałkę na rabaty. Warunki uprawy znam tylko nie wiem jakie ma walory dekoracyjne. Czy roślina ma atrakcyjne liście bez kwiatów, czy kwiatów jest dużo, czy jest atrakcyjna przy przekwitaniu, czy się nie pokłada....

Adams0
Aktywny
Aktywny
Posty: 140
Rejestracja: 24 lut 2011, 0:49
Re: Tujałka

autor: Adams0 » 26 lip 2011, 10:00

takie ma walory:
Obrazek

Wandzia
Aktywny
Aktywny
Posty: 100
Rejestracja: 03 wrz 2011, 14:19
Re: Tujałka

autor: Wandzia » 06 wrz 2011, 11:54

Zacznę od tego, że tujałka ma tendencję do pokładania się niestety, więc nie polecam jej wysiewać na pierwszy plan. Zdecydowanie najefektowniej wygląda podczas pełnego kwitnienia to moje zdanie, gdy jest w fazie przekwitania nie szpeci, ale też nie zachwyca. Jak najbardziej roślina godna polecenia do wysiania ja ją co roku sieję, po fascynują mnie jej kolorowe kielichy pełne symetrycznych wzorków. Kwitnie dość obficie. Tujałkę można wysiewać do skrzynek i dopiero potem do gruntu ewentualnie bez pośrednio do gruntu - i osoby które wysiewają do gruntu mówią, że tym sposobem uprawiania mniej się pokłada w przyszłym roku spróbuje więc się okaże. :)


Wróć do „Kwiaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 97 gości

Gotowe projekty domów