Kalanchoe nie kwitnie

Rośliny w mieszkaniu i na tarasie, co lubią, a czego nie? Jak je uprawiać i chronić przed szkodnikami i chorobami. Informacje dotyczące na temat różnych gatunków oraz porady jak sobie radzić z problemami w uprawie roślin doniczkowych.

Moderator: wika001

gabi_901
Początkujący
Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 28 lut 2011, 20:54
Kalanchoe nie kwitnie

autor: gabi_901 » 10 mar 2011, 19:57

Mam juz od dawna ta roślinę w domu i niestety kwitła tylko na samym początku, teraz nie kwitnie. Bedę wdzieczna za porady:)

Kasia_D
Aktywny
Aktywny
Posty: 282
Rejestracja: 18 lut 2011, 14:27
Re: Kalanchoe nie kwitnie

autor: Kasia_D » 24 lip 2011, 20:10

Powinno się przyciąć łodygi tuż nad pierwszą parą liści i umiescić roślinę w chłodnym (ok. 10 st. C) i jasnym, choć nie nasłonecznionym miejscu.
vel

Bławatek
Aktywny
Aktywny
Posty: 106
Rejestracja: 26 lip 2011, 11:12
Lokalizacja: Podkarpacie
Re: Kalanchoe nie kwitnie

autor: Bławatek » 27 lip 2011, 8:22

Miałam ten sam problem i postanowiłam przenieść roślinę do zacienionego miejsca na około ponad 40 dni. I w końcu puściła pąki kwiatowe. Tak więc polecam przenieść do zacienionego pokoju ew. nakryć ciemnym papierowym kapturkiem. Jak nie poskutkuje Ci moja metoda, wypróbuj Kasi bo też o tym słyszałam, że tak można pobudzić Kalanchoe do kwitnienia.

Warto też wiedzieć, że kalanchole nawozimy od maja do sierpnia sierpnia tak cod wa tygodnie.
latem podlewamy kiedy wierzchnia część gleby w doniczce będzie wyschnięta zaś zimą jedynie tylko raz na miesiąc.


Wróć do „Rośliny doniczkowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Yandex [Bot] i 40 gości

Gotowe projekty domów