Kwiat bzu czarnego

W tym dziale zamieszczamy przepisy na dania i przetwory w roślin, warzyw i owoców, pochodzących z naszych ogrodów. Szukasz oryginalnych przepisów i pomysłów na to, jak wykorzystać to, co zebrałeś w ogrodzie, albo chciałby się jakimś podzielić? Polecamy ten dział.

Moderator: wika001

Maria68
Aktywny
Aktywny
Posty: 219
Rejestracja: 23 lut 2011, 21:33
Lokalizacja: Puławy
Kwiat bzu czarnego

autor: Maria68 » 31 mar 2011, 21:15

Witam, jestem ciekawa jakie przetwory z bzu robicie?Ja robiłam już soki i konfitury z bzem i jabłkami. Ale myślę,że jest więcej przepisów na wykorzystania tego wspaniałego owocu.
Co np robicie z kwiatów bzu?

ogrodnik1
Aktywny
Aktywny
Posty: 143
Rejestracja: 23 lut 2011, 23:27
Re: Kwiat bzu czarnego

autor: ogrodnik1 » 20 lip 2011, 17:24

Kwiaty bzu zapiekane w cieście I

Składniki: 200 g mąki, 3 jajka, 125 ml mleka, szczypta soli i cukru.
12-16 świeżo zerwanych baldachów czarnego bzu, olej do smażenia, cynamon i cukier do posypania.

Wykonanie: Z mąki, żółtek, mleka, soli i cukru przygotować ciasto i zostawić na godzinę pod przykryciem. Po odstaniu dodać ubitą na sztywno pianę z białek. Zanurzyć w cieście baldachy (trzymając je za łodyżkę) i smażyć na głębokim oleju na chrupko. Po upieczeniu oprószyć cynamonem i cukrem pudrem.

ogrodnik1
Aktywny
Aktywny
Posty: 143
Rejestracja: 23 lut 2011, 23:27
Re: Kwiat bzu czarnego

autor: ogrodnik1 » 20 lip 2011, 17:25

Kwiaty bzu czarnego w cieście naleśnikowym

Składniki: 16 kwiatów czarnego bzu, 250-300 g mąki, 2 jajka, 1,5-2 szklanki mleka, olej do smażenia, cukier puder do posypania.

Przygotować ciasto jak na naleśniki.
Kwiaty czarnego bzu delikatnie opłukać i osuszyć papierowym ręcznikiem, tak aby nie odpadały płatki. Zanurzać je w cieście (po wyjęciu chwilę odczekać, aż nadmiar ciasta ścieknie). Smażyć 3-4 minuty na na dobrze rozgrzanym tłuszczu. Przed podaniem posypać cukrem pudrem lub polać gęstym syropem.


Wróć do „Przetwory domowe z ogrodu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

Gotowe projekty domów