przetwory ogórki

W tym dziale zamieszczamy przepisy na dania i przetwory w roślin, warzyw i owoców, pochodzących z naszych ogrodów. Szukasz oryginalnych przepisów i pomysłów na to, jak wykorzystać to, co zebrałeś w ogrodzie, albo chciałby się jakimś podzielić? Polecamy ten dział.

Moderator: wika001

Eda
Aktywny
Aktywny
Posty: 145
Rejestracja: 24 lut 2011, 22:08
przetwory ogórki

autor: Eda » 31 mar 2011, 15:20

Witam
nie znalazłam tutaj nigdzie takiego przepisu, a dostałam go w zeszłym roku, wypróbowałam i bardzo smakował .

3 kg ogórków, mogą by te tańsze, niewymiarowe
1 litr octu
2 litry wody
1 kg cukru
ogórki należy umyc , nie obierac, pokroic w plastry nożykiem i zalac zalewa z zimnej wody i octu na 1 dzień
Następnego dnia ogórki dokładnie odsączyc na sicie , a wyparzyc słoiczki.
W dużym garnku przesmażamy ogórki z 1 kg cukru aż będą szkliste (około 20-30 minut). Gorące nakładamy do słoików, zakręcamy i przykrywamy kocykiem aby powoli stygły.
Po kilku dniach przegryzania się smaków wyborne do sałatek, kanapek, mięska.
Podobne w smaku do sałatki szwedzkiej, ale żadnych innych warzyw tam nie ma, same ogórki.

jurekk
Aktywny
Aktywny
Posty: 151
Rejestracja: 23 lut 2011, 22:08
Re: przetwory ogórki

autor: jurekk » 20 lip 2011, 13:30

znam ten przepis i muszę powiedzieć, że zimą nie ma nic lepszego niż kanapki z dodatkiem tych ogórków
Dodam tylko, że ja nie ktoję w okrągłe plastry, ale takie wzdłuż ogórka - lepiej pasują do kromki chleba ;)
jurekk


Wróć do „Przetwory domowe z ogrodu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości

Gotowe projekty domów