storczyk

Dział poświęcony kwiatom ogrodowym, doniczkowym i ciętym. Jeśli zastanawiasz się które kwiaty są łatwe w uprawie, a które wymagające, czy dany gatunek kwitnących roślin będzie odpowiedni do Twojego ogrodu, albo szukasz kwiatowych inspiracji, zapraszamy do tego działu.

Moderator: wika001

Kasia_D
Aktywny
Aktywny
Posty: 282
Rejestracja: 18 lut 2011, 14:27
storczyk

autor: Kasia_D » 21 mar 2011, 17:58

Witam, mam pytanie na temat storczyka w momencie jak przestał kwitnąć obcięłam tak jak niby się powinno proszę o informacje kiedy mogę liczyć że zakwitnie mi na nowo?
vel

madzia1224
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 28 mar 2011, 21:39
Re: storczyk

autor: madzia1224 » 28 mar 2011, 21:48

:D witam!
mam stroczyki od kilku lat. niektóre kwitną nawet podwójnie.Piękne długo kwitnące kwiaty.
Owszem wymaga odpoczynku. przez kilka tygodni mniej go podlewaj. ja swoje zraszam raz w tygodniu zawsze w sobotę. W odpoczynku co dwa tygodnie. potem po trzech- czterech tygodniach zaczynają same rosnąć. Widać jak powoli wraca do życia i zaczynają puszczać pędy kwiatowe. potrafią kwitnąc bardzo długo. moje kwiaty kwitły przez kilka miesięcy pięknymi kwiatami. aż byłam oczarowana tym kwiatem. Bez obawy te kwity na prawdę nie wymagają tak wiele. to dobry i wygodny kwiat. Wygodny bo wystarczy podlać go raz w tygodniu- zapewniam że regularne podlewanie pozwala na utrzymanie kwiatu kilka miesięcy.
Kwiat zakupiłam w zwykłym sklepie i też pełna obaw - teraz cieszę się kwiatem przez kilka miesięcy w roku.
Sory - nie mam w tej chwili zdjąć. Ale mój kwiat wypuszcza świeże pędy kwiatowe- niedługo zakwitnie.

mariolanowak30
Aktywny
Aktywny
Posty: 170
Rejestracja: 27 mar 2011, 19:13
Re: storczyk

autor: mariolanowak30 » 18 maja 2011, 18:06

Mój storczyk chyba nie zakwitnie ;(


Wróć do „Kwiaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 89 gości

Gotowe projekty domów