Strona 1 z 1
Woda stojąca na podjeździe
: 09 sty 2026, 13:59
autor: K@linka
Mam problem z wodą która stoi na podjeździe po każdym deszczu. Sąsiad coś mówił o odwodnieniu liniowym. Ktoś wie co to takiego?
Re: Woda stojąca na podjeździe
: 12 sty 2026, 9:50
autor: emsti
Odwodnienie liniowe to taki wąski odpływ w betonie albo plastiku który zbiera wodę i odprowadza do kanalizacji. Montuje się to przy samej nawierzchni zwykle tam gdzie woda się zbiera. Dla podjazdu to idealne rozwiązanie bo woda spływa do tego rowka i nie ma kałuż. Musisz tylko mieć gdzie odprowadzać tę wodę do studzienki deszczowej albo rowu. Odwodnienie liniowe podjazdu montuje się najlepiej przy samym wjeździe żeby łapało wodę zanim rozleje się po całym podwórku. Nie jest mega drogie jak na to ile problemów rozwiązuje.
Re: Woda stojąca na podjeździe
: 19 sty 2026, 14:15
autor: jarekcda
Tanie rozwiązanie- wykop w miejscu gromadzenia wody dół, żeby się przebić przez nieprzepuszczalną warstwę. Wsyp na dno kamieni, żwir gruby tak żeby woda mogła swobodnie przepływać głębiej. Ja tak zrobiłem i był spokój
Re: Woda stojąca na podjeździe
: 12 maja 2026, 17:28
autor: lukass890
Tak jak wyżej, odwodnienie liniowe naprawdę potrafi rozwiązać problem stojącej wody na podjeździe. U mnie po większym deszczu też robiły się kałuże przy garażu i dopiero montaż odwodnienia pomógł. Warto od razu pomyśleć o czymś solidniejszym niż najtańszy plastik. Bardzo dobrze sprawdza się nierdzewka. Jak chcesz coś sensownie dobrać, to możesz odezwać się np. do KMB Steel Product https://kmb24.pl . Mają różne odwodnienia liniowe i potrafią normalnie doradzić, co będzie miało sens przy konkretnym podjeździe, a nie tylko sprzedać pierwszy lepszy model.