Zobacz następny temat »
Winorośl

Żółknące iglaki - pomocy!

Mam na tarasie cyprysiki w donicach. Po zimie ładnie zaowocowały po czym zaczęły żółknąć tracąc igły, a w glebie pojawił się mech i chwasty. Czy to on zabiera roślinom substancje odżywcze? Co na to poradzić? Jakiś "antymech"? Martwi mnie też to, że odkąd posadziłem rośliny, to praktycznie nie rosną. Czym najlepiej chronić iglaki i pobudzać ich wzrost?
Donice wyłożone są folią ogrodniczą, a podłoże to keramzyt i uniwersalna ziemia do iglaków. Dziekuję za pomoc.

woodysurf


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Jeżeli żółknięcie posuwa się od środka roślinek, podejrzewałbym grzyba - zwłaszcza po kilkudniowych okresach deszczu i następujących po nich ciepłych/gorących dniach. Topsin 2x w odstępie 2 tygodni.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Polecam kupić nawóz magnezowy do iglaków, lub wręcz nawóz przeciwko brązowieniu igieł. Iglaki mają to do siebie, że bardzo wyjaławiają glebę, w której rosną, a donica jest tak małym "obszarem", że z pewnością substancje odżywcze są "zagrożone". A mech nie jest problemem, przynajmniej utrzymuje wilgoć Smile. A nawóz na pewno pomoże iglakom odzyskać piękne igły i przyspieszy wzrost.

A jeśli to nie pomoże to jest to fytoftoroza (grzyb) i nalezy na to kupić preparat grzybobójczy

http://www.epd.net.pl/


Profil Wiad. Pryw. www

odpowiedz
Mi parę sezonów wstecz, iglaki też tak żółkły po zimie. Ktoś mi poradził żeby przykryć je agrowłókniną http://www.agrimpex.pl/oferta/hobby/agrowloknina/zimowa/agrimpex/ w celu ochrony przed niskimi temperaturami i problem rozwiązany. Rano są jeszcze przymrozki więc sie na razie wstrzymam z jej ściągnięciem.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Ja także uważam,że nawóz z dodatkiem magnezu powinien tutaj pomoc w pozbyciu się infekcji grzybicznej i co za tym idzie żółknięcia iglaków. Akurat tym się zajmujemy,posiadamy odpowiednie nawozy,zapraszamy:)

Nordmania.pl


Profil Wiad. Pryw. www

odpowiedz

Najpopularniejsze tagi:


Zamów newsletter