Rośliny w ogrodzie alergika

Podczas gdy dla większości osób ogród to ulubione miejsce na relaks i spędzanie każdej wolnej chwili, kiedy tylko dopisuje pogoda, wielu alergikom miejsce to kojarzy się znacznie mniej przyjemnie. Głównie oczywiście z katarem i z zaczerwienionymi, swędzącymi oczami, choć to tylko niektóre z "atrakcji".

Na jednym z "alergicznych" portali trafiłem ostatnio na fajny artykuł na temat tego, jakie rośliny powinien mieć w swoim ogrodzie alergik, żeby także i on mógł się czuć dobrze odpoczywając przed własnym domem;) Jeśli chodzi o drzewa, to dobre są np. topole, jałowce, wiśnie i cisy.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Witaj,
dziękuję za odnośnik do artykułu. Jak dla mnie to nie będzie zbytnio przydatny, ale zapewne wielu osobom się przyda. Ja na szczęscie nie mam problemów z alergią, ani nikt z moich najbliższych. Jednak wiem, że często to się zdarza i wtedy pojawia się problem. Także dziękuję w imieniu wszystkich forumowych alergików Smile


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Topole dla alergików to chyba kiepski wybór. Są we wszystkich kalendarzykach pyleń dla alergików!
Mam córkę alergiczkę i z tego co wiem to w grę wchodzą w zasadzie tylko drzewa iglaste i owocowe i to też nie wszystkie, bo niektóre iglaki mają silnie uczulające olejki eteryczne np. sosna.
A poza tym wydaje mi się, że taki ogród musiałby być olbrzymi żeby spełnił swoją funkcję. Pyłki roślin przenoszą się na bardzo duże odległości i najistotniejsza jest roślinność w okolicy, w której się mieszka, w promieniu kilku kilometrów min. Nic nie pomoże hypoalergiczny ogród jeśli dookoła są rośliny, które uczulają.


Profil Wiad. Pryw. E-mail

odpowiedz
Tu może czegoś poszukaj: http://www.ogrodnicze24.pl/ Smile


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Może tu czegos poszukaj http://www.ogrodnicze24.pl/ Smile


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Najtansze opryski na rynku najlepszej jakości nowy sklep z rabatami do 40 % !!! http://ulinks.net/00fe


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Ja niestety cierpię z powodu alergii, ale mimo to mój ogród jest pełen roślin, które tylko nasilają objawy, także super, że powstają takie tematy

http://pepper.c0.pl


Profil Wiad. Pryw. www

odpowiedz
To musi być masakra nie móc siedzieć w swoim ogrodzie tylko przez to, ze się jest alergikiem Sad


Profil Wiad. Pryw. www

odpowiedz
Myślę,że tutaj będziemy w stanie pomóc i doradzić,zobacz na CebuleKwiatowe.pl i na pewno znajdziesz coś dla siebie,wybór jest naprawdę szeroki:)

CebuleKwiatowe.pl


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Ale tragedia by nie móc się cieszyć większością roślin. :/ Myślę, że kwestia samego ogrodu i tak nie ma tu tak dużego znaczenia, skoro, jak wspomniano, pyłki przenoszą się na dużą odległość.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz

Najpopularniejsze tagi:


Zamów newsletter