« Zobacz poprzedni temat
Dobór roślin
Zobacz następny temat »
Róże z Uzbekistanu

Rośliny w ogrodzie alergika

Podczas gdy dla większości osób ogród to ulubione miejsce na relaks i spędzanie każdej wolnej chwili, kiedy tylko dopisuje pogoda, wielu alergikom miejsce to kojarzy się znacznie mniej przyjemnie. Głównie oczywiście z katarem i z zaczerwienionymi, swędzącymi oczami, choć to tylko niektóre z "atrakcji".

Na jednym z "alergicznych" portali trafiłem ostatnio na fajny artykuł na temat tego, jakie rośliny powinien mieć w swoim ogrodzie alergik, żeby także i on mógł się czuć dobrze odpoczywając przed własnym domem;) Jeśli chodzi o drzewa, to dobre są np. topole, jałowce, wiśnie i cisy.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Witaj,
dziękuję za odnośnik do artykułu. Jak dla mnie to nie będzie zbytnio przydatny, ale zapewne wielu osobom się przyda. Ja na szczęscie nie mam problemów z alergią, ani nikt z moich najbliższych. Jednak wiem, że często to się zdarza i wtedy pojawia się problem. Także dziękuję w imieniu wszystkich forumowych alergików Smile


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Topole dla alergików to chyba kiepski wybór. Są we wszystkich kalendarzykach pyleń dla alergików!
Mam córkę alergiczkę i z tego co wiem to w grę wchodzą w zasadzie tylko drzewa iglaste i owocowe i to też nie wszystkie, bo niektóre iglaki mają silnie uczulające olejki eteryczne np. sosna.
A poza tym wydaje mi się, że taki ogród musiałby być olbrzymi żeby spełnił swoją funkcję. Pyłki roślin przenoszą się na bardzo duże odległości i najistotniejsza jest roślinność w okolicy, w której się mieszka, w promieniu kilku kilometrów min. Nic nie pomoże hypoalergiczny ogród jeśli dookoła są rośliny, które uczulają.


Profil Wiad. Pryw. E-mail

odpowiedz
Tu może czegoś poszukaj: ogrodnicze24.pl Smile


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Ja niestety cierpię z powodu alergii, ale mimo to mój ogród jest pełen roślin, które tylko nasilają objawy, także super, że powstają takie tematy.


Profil Wiad. Pryw. www

odpowiedz
To musi być masakra nie móc siedzieć w swoim ogrodzie tylko przez to, ze się jest alergikiem Sad


Profil Wiad. Pryw. www

odpowiedz
Myślę,że tutaj będziemy w stanie pomóc i doradzić,zobacz na CebuleKwiatowe.pl i na pewno znajdziesz coś dla siebie,wybór jest naprawdę szeroki:)

www.cebulekwiatowe.pl - cebule kwiatowe,kwiaty,sadzonki


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Ale tragedia by nie móc się cieszyć większością roślin. :/ Myślę, że kwestia samego ogrodu i tak nie ma tu tak dużego znaczenia, skoro, jak wspomniano, pyłki przenoszą się na dużą odległość.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
To też fakt,ale mimo wszystko można dobrać kilka takich roślin które Cię nie uczulą,zaglądałeś na naszą stronę?

www.cebulekwiatowe.pl - cebule kwiatowe,kwiaty,sadzonki


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Może warto zainwestować w drzewka bonsai? Może masz na oku jakiś bonsai sklep? Ja akurat nie mam w pobliżu, ale poszukałam w internecie i zamawiałam na stronie bonsaiogrodowe.pl
Jestem zadowolona. Też mam alergię, a takie drzewka są świetne w pielęgnacji, nic nie pylą itd. Przynajmniej mi się nic nie dzieje.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
W takich wypadkach trzeba naprawdę bardzo uważać.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
u mnie w rodzinie był rzeczywiście problem z tym. Jak ktoś ma cięzką alergie, to dosyć cięzka sprawa, choć to nie była na tyle wina roślin ogrodowych,, co raczej pylących drzew.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz

Najpopularniejsze tagi:


Zamów newsletter