« Zobacz poprzedni temat
brunatna zgnilizna drzew pestkowych
Zobacz następny temat »
szklane kule do nawadniania

Ekologiczne sposoby działania w ogródkach

Ekologiczne sposoby działania w ogródkach


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Temat wręcz stworzony dla mnie! Very Happy Jestem absolutną przeciwniczką nawożenia oraz pryskania roślin i warzyw preparatami chemicznymi - gdyż nie pozostaje to obojętne dla środowiska oraz warzyw które ostatecznie zjadamy.

Ze swojego doświadczenia mogę polecić kilka bardzo sprawdzonych preparatów robionych w domu na bazie naturalnych składników.

- Czosnek ? 20 dag startego na tarce czosnku zalewamy 10 litrami wody. Następnie odstawiamy na 2 do 4 dni. Tak przygotowany wywar - będzie absolutnym hitem na pozbycie z ogrodu mszyc, larwy pluskwiaków czy też gąsienice roślinożerne.

- Mleko ? Optymalnie mleko wiejskie. Zmieszać 1 litr mleka w stosunku do 5 litrów wody. Opryski stosujemy raz w tygodniu lub raz na 10 dni. Tak przygotowany roztwór przeciwdziała powstawaniu grzybów, niszczy mszyce na drzewach owocowych. Warto pamiętać, że zawsze pryskamy od góry. !


- Mniszek lekarski ? rozdrobnić mniej więcej 25 dag korzeni mniszka i zalać 10 litrami wody następnie odstawić na 3 godziny. Wywarem zaleca się kilkukrotne opryskiwanie przeciwko mszycom przędziorkom i miodunkom. Zaleca się kilkukrotne opryskiwanie. Warto wiedzieć, że wyciąg z mniszka uodparnia też rośliny na choroby.

Warto pamiętać Wszystkie warzywa posadzone w pobliżu chrzanu mogą być w pełni zabezpieczone przed moniliozą.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz

Najpopularniejsze tagi:


Zamów newsletter