Pielęgnowanie ogrodu

Jak pielęgnować rośliny by pięknie wyglądały o każdej porze roku? Informacje o tym, kiedy najlepiej przesadzać rośliny, jak je jak przycinać i rozmnażać oraz jakie są optymalne warunki dla uprawy poszczególnych gatunków.

Moderator: wika001

Szymon_E
Aktywny
Aktywny
Posty: 201
Rejestracja: 23 lut 2011, 23:50
Pielęgnowanie ogrodu

autor: Szymon_E » 23 lut 2011, 23:55

Czy warto zatrudnić firmę która zajmuje się pielęgnacją ogrodu? Ile to kosztuje i jak wybrać najlepszą?

mrservice
Aktywny
Aktywny
Posty: 199
Rejestracja: 23 lut 2011, 15:59
Re: Pielęgnowanie ogrodu

autor: mrservice » 24 lut 2011, 11:12

To zależy kto co lubi, mi sprawia radość zrobienie czegoś samemu i patrzeć potem na efekty ;)
Cen niestety nie znam ale to pewnie zależy od zadań w ogrodzie i pewnie w większych miastach jest drożej.

ogrodnik1
Aktywny
Aktywny
Posty: 143
Rejestracja: 23 lut 2011, 23:27
Re: Pielęgnowanie ogrodu

autor: ogrodnik1 » 24 lut 2011, 11:14

Wszystko zależy od tego jakich prac oczekujesz, jakiego rodzaju masz ogród, jaka jest powierzchnia, ukształtowanie terenu, ilość i gatunek roślin a także rodzaj wykonywanych prac.
Profesjonalne firmy oferują dość szeroki zakres usług, począwszy od odśnieżania (to tak na teraz:)
poprzez strzyżenie i koszenie trawników, przycinanie żywopłotów, przycinanie i formowanie drzew i krzewów, ochrona chemiczna roślin, zwalczanie chemiczne chwastów po projektowanie i zakładanie ogrodu.
Jeśli chodzi o cennik, to również jest on dość szeroki, zależy także od tego, której częsci Polski dotyczy :)

piotrekdyl
Początkujący
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 09 maja 2013, 14:20
Re: Pielęgnowanie ogrodu

autor: piotrekdyl » 25 lip 2013, 15:14

Moim zdaniem wystarczy kupić kilka sprzętów np. taki wertykulator http://www.sklepalko.pl/trawniki-koszen ... oszem.html I zadbać o ogród samemu.

jetek
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 01 paź 2013, 14:17
Lokalizacja: Warszawa
Re: Pielęgnowanie ogrodu

autor: jetek » 01 paź 2013, 14:20

Żadna frajda jak ktoś Ci zrobi. Polecam samemu podłubać. Trochę się narobisz, ale za to potem jest mega satysfakcja!

wogrodzieidomu
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 16 lis 2014, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: Pielęgnowanie ogrodu

autor: wogrodzieidomu » 16 lis 2014, 21:03

Witam. Zajmujemy się kompleksowo porządkowaniem ogrodów, koszeniem trawy, grabieniem liści, przycinaniem krzewów i drzew, nasadzaniem roślin, porządkowaniem ogrodów, sprzątaniem domów i mieszkań, odśnieżaniem, wycinką drzew metodą alpinistyczną.
Zapraszamy na naszą stronę internetową
wogrodzieidomu.pl
Obrazek
Kompleksowe porządkowanie ogrodów, koszenie trawy, grabienie liści, przycinanie krzewów i drzew, rąbanie drewna, nasadzanie roślin, porządkowanie ogrodów, sprzątanie domów i mieszkań, odśnieżanie.

CebuleKwiatowe
Aktywny
Aktywny
Posty: 176
Rejestracja: 24 wrz 2014, 14:32
Re: Pielęgnowanie ogrodu

autor: CebuleKwiatowe » 19 lis 2014, 16:37

Moim zdaniem to juz zależy od tego czy sami mamy czas na to aby zająć się swoim ogrodem,jeżeli tak to dodatkowe zatrudnienie firmy jest zbędne,co innego jeżeli tylko sporadycznie mamy czas na takie prace,wtedy jak najbardziej warto.

tom2909
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 03 gru 2014, 13:06
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:
Re: Pielęgnowanie ogrodu

autor: tom2909 » 03 gru 2014, 13:09

Dzięki za te porady:)

http://www.masaze-gdynia.com/

CebuleKwiatowe
Aktywny
Aktywny
Posty: 176
Rejestracja: 24 wrz 2014, 14:32
Re: Pielęgnowanie ogrodu

autor: CebuleKwiatowe » 03 gru 2014, 15:05

Nie ma za co,w końcu od tego jest forum i mam nadzieję,ze swoimi radami chociaż trochę pomogliśmy i przybliżyliśmy temat:)

robertwojewódzki
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 02 gru 2014, 11:59
Lokalizacja: Szczecin
Re: Pielęgnowanie ogrodu

autor: robertwojewódzki » 09 gru 2014, 15:18

o nieee... Straszna strata nie mieć możliwości samodzielnej pracy we własnym ogrodzie! To relaxujące a nagroda w postaci pieknego ogrodu to po porstu raj na ziemi ;) Słuchaj w tych czasach jest bardzo łątwo samodzielnie dbać o ogród! Przecież jest tyle sprzętów oraz stron które podpowiedzą Ci jak to robic... Też nie byłam zwolenniczką pracowania w ogrodzie, ale gdy zasadziłam swoje pierwsze drzewko zrozumiałam ile traciłam :) Teraz np jest okres ochronny przed mrozem w związku z czym zamawiam ze swojego ulubionego sklepu http://www.ogrodmacieja.pl/towar/lista/372/agrotkaniny okrycia i zima mi oraz mojego ogrodowi niegrozna ;))

Awatar użytkownika
rollek89
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 25 lip 2014, 8:16
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:
Re: Pielęgnowanie ogrodu

autor: rollek89 » 17 gru 2014, 11:28

ja nigdy nie korzystałem z pomocy firmy ogrodniczej, ale to mogę powiedzieć, że często robiąc porządki na działce zdzwonię do firmy, która pomaga mi przy utylizacji różnego rodzaju sprzętów, odpadków i degradacji papierów. Mam tego mnóstwo na działce, więc taka pomoc zawsze się przydaje, bo sam nie jestem w stanie tego ogarnąć wszystkiego, bo mam dużą działkę z domkiem. Jakby ktoś chciał tutaj znajdziecie więcej o ekologicznym podejściu do oczyszczania przestrzeni. Ekologia to teraz wzięty temat i nie bez powodu. na szczęście dużo firm się teraz tym zajmuje.

tadeuszkawior
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 15 gru 2014, 10:33
Lokalizacja: Sopot
Re: Pielęgnowanie ogrodu

autor: tadeuszkawior » 29 gru 2014, 9:35

prawda, nic tak nie cieszy jak efekty własnej pracy, ale myślę, że warto na samym początku skonsultować się z jakimś specjalistą, który doradzi, jakie rośliny najlepsze, gdzie, pod kątem gleby, nasłonecznienia itp. A później już samemu:)


Wróć do „Prace pielęgnacyjne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 16 gości

Gotowe projekty domów