Osiadanie gruntu po glebogryzarce

Jeśli zastanawiasz się jaki wybrać trawnik, jak go założyć i pielęgnować oraz jak walczyć z chwastami na trawniku, zapraszamy do tego działu. Porady na temat trawników z rolki i siewu, ich utrzymania i właściwej pielęgnacji.

Moderator: wika001

silver007
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 16 lip 2020, 10:47
Osiadanie gruntu po glebogryzarce

autor: silver007 » 16 lip 2020, 11:03

Cześć,

tydzień temu wreszcie założyłem ogród. Przesiewana ziemia trawnikowa była nawieziona rok temu i wyrównana koparką (warstwa ok. 20-25 cm). W tym roku wszystko zostało spulchnione glebogryzarką, wyrównane, po czym posiano trawę. Na koniec wszystko przeleciałem ręcznym walcem. Trawnik praktycznie po tygodniu wygląda już nieźle, trawa ładnie się pokazała, tylko mam pytanie odnośnie osiadania gruntu... Obecnie wystarczy nawodnienie zraszaczami czy deszcz, aby na gruncie nie dało się stanąć (but zapada się 10 cm). Zastanawiam się czy to ok. i powinienem po prostu cierpliwie czekać aż osiądzie, czy może dałem ciała na jakimś etapie i powinienem grunt zagęścić/utwardzić?

Przepraszam za laickie pytanie, ale tydzień po zasiewie jeszcze może jestem w stanie coś z tym zrobić, a gdy dojdzie więcej krzewów itd. to poprawić będzie ciężko (jeśli trzeba).

Wróć do „Trawniki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Semrush [Bot] i 7 gości

Gotowe projekty domów